Zdobędą umiejętności

Autor: 22.12.2016 Nr: 51/2016
Zdobędą umiejętności
Fot. zs

W Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu ruszył projekt „Nowe umiejętności, nowe możliwości” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Na uczniów czekają kursy kwalifikacyjne, staże zagraniczne, a baza dydaktyczna zostanie wzbogacona o nowy sprzęt.

Celem projektu jest poprawa jakości i efektywności kształcenia zawodowego uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk. Udział w nim wezmą obecni uczniowie i ci z kolejnych naborów, ponieważ projekt potrwa do września 2019 r.

Nasz projekt to ogromna szansa dla szkoły, szczególnie dla uczniów – mówi Barbara Górska, wicedyrektor szkoły. – Do jego realizacji zostaliśmy zakwalifikowani jako jedyna szkoła w powiecie przeworskim. Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom, nasi absolwenci będą dobrze wykwalifikowanymi pracownikami, którzy znajdą swoje miejsce na rynku pracy.

   W ramach projektu planowane są zawodowe kursy kwalifikacyjne oraz wizyty studyjne w renomowanych zakładach gastronomicznych, np. w Hotel Arłamów. Ponadto uczniowie będą mogli skorzystać z płatnych staży wakacyjnych w przedsiębiorstwach w regionie. Dzięki realizacji projektu nauczyciele będą mieć możliwość odbycia studiów podyplomowych i kursów kwalifikacyjnych. Unowocześnieniu ulegnie również baza dydaktyczna – szczególnie wyposażenie komputerowe i multimedialne. Natomiast utworzona w ramach projektu nowoczesna pracownia komputerowa logistyki oraz pracownia obsługi klienta pozwoli uczniom na naukę w środowisku zbliżonym do rzeczywistych warunków pracy.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum