Kibice z sercem znów pomogli

Autor: 13.01.2017 Nr: 2/2017
Kibice z sercem znów pomogli
Fot. CKSiR

Poświąteczny turniej osiedlowy w Sieniawie to już tradycja od 10 lat. Od 7 lat natomiast sportowcy pomagają też chorym dzieciom z gm. Sieniawa, organizując zbiórkę pieniędzy, loterię fantową czy licytację przedmiotów. W tym roku emocji i ludzi z wielkimi sercami również nie brakowało.

Organizatorzy zafundowali widzom przybyłym do hali sportowej w Sieniawie mnóstwo atrakcji, a jeszcze więcej sportowych emocji. Choć rywalizacja była zacięta, najlepsze okazało się Machlojkowo i zgarnęło puchar dla najlepszego osiedla w Sieniawie.

W przerwach między meczami, osoby z widowni mogły sprawdzić się jako strzelcy i wygrać ciekawe nagrody. W trakcie trwania turnieju sprzedawano losy-cegiełki, które wzięły udział w losowaniu wielu cennych nagród rzeczowych, m.in. tabletów, zegarków, mp3, drona czy – nagrody głównej, konsoli Play Station 4. Łącznie sprzedano blisko 1 500 losów.     

   Emocjonująca był też licytacja przedmiotów przekazanych na imprezę. Szczęśliwcy weszli w posiadanie np. koszulki Legii Warszawa z podpisami zawodników (600 zł), koszulki Cracovii Kraków z podpisami zawodników (850 zł), koszulkę Macieja Robaka z Lecha Poznań z podpisem (850 zł), meczową koszulkę bramkarza Łukasza Skorupskiego z AS Romy (550 zł), koszulkę siatkarza Zbigniewa Bartmana (300 zł), zestaw płyt i koszulek z podpisami rapera Peji (400 zł). Największą cenę, bo aż 2100 zł, uzyskała koszulka reprezentacji Polski z podpisami zawodników.

   Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 35 299,28 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na pomoc dla Patryka Mróz i Oskara Dziadosza z Sieniawy oraz Agnieszki Capłap z Dobrej.

   Akcja „Kibic z Sercem” odbyła się już po raz siódmy, a po raz pierwszy pod skrzydłami nowo utworzonego stowarzyszenia pod taką samą nazwą. Wynik wszystkich edycji to 130 087,67 zł, które trafiły na pomoc dzieciom z miasta i gminy Sieniawa. Każdy, kto chciałby wesprzeć Stowarzyszenie „Kibic z Sercem” może przekazać dowolną kwotę na rachunek: 48 2490 0005 0000 4520 9923 7915.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum