Wieczór z kolędą i sztuką ludową

Autor: 20.01.2017 Nr: 3/2017
Na wystawie zaprezentowano szopki i dekoracje świąteczne.
Na wystawie zaprezentowano szopki i dekoracje świąteczne.

W czwartek, 12 stycznia, w galerii „Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy w Tryńczy odbyła się wystawa szopek i ozdób świątecznych. Była to także okazja do wspólnego kolędowania.

Świąteczny nastrój już na początku przywołał Zespół Wokalno-Instrumentalny z Trynieckiego Centrum Kultury pod dyrekcją Edwarda Myłka, śpiewając bardziej i mniej znane kolędy i pastorałki. Do śpiewu przyłączyli się wszyscy zebrani w galerii goście, przywitani wcześniej przez dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Marzenę Rydzik.

   Zaś na świątecznej wystawie, chwilę potem, można było obejrzeć wyjątkowe szopki i dekoracje, w przygotowanie których bez wątpienia włożono dużo serca i pracy. Autorzy prac to w większości mieszkańcy gm. Tryńcza: uczniowie SP w Ubieszynie, uczniowie SP w Jagielle, Zuzanna Zamorska, Teresa Zamorska, Danuta Kata i Justyna Harpul z Tryńczy, Maria Pruchnicka i Hubert Krupa z Jagiełły, Zofia Sokół z Gniewczyny Łańcuckiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzyc i Daria Siwik z Gorzyc. Z sąsiedniej Sieniawy swoje prace wystawili podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Maria Drapała.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum