Dzień z Erasmusem

Autor: EK 27.01.2017 Nr: 4/2017
Dzień z Erasmusem

11 stycznia br. delegacja jarosławskiej PWSTE wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+, który odbył się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

W spotkaniu wzięła udział delegacja jarosławskiej Uczelni, która składała się z Koordynatora Instytucjonalnego Programu Erasmus+,  Magdaleny Bojarskiej, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej oraz Koordynatorów Instytutowych w osobach: Katarzyny Kucab-Bąk, Marka Zarychty, Marcina Warchoły i Krzysztofa Markowskiego.

   Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat programu Erasmus+. Uczestnicy zapoznali się z ofertą programu, gdzie omówione zostały zasady dotyczące wnioskowania o środki finansowe, w tym formularze wniosków jak również kwestie poświęcone realizacji projektów oraz ich rozliczania.

– Bardzo cenna była również możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami, którzy udzielali praktycznych wskazówek w rozwiązywaniu pojawiających się wątpliwości na etapie realizacji projektów – mówi M. Bojarska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

   Studenci jarosławskiej uczelni chętnie korzystają z wyjazdów na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+. Szczególnym powodzeniem cieszą się takie kraje jak: Francja, Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Portugalia oraz Włochy. Obecnie za granicą przebywa 14 osób realizujących studia cząstkowe, zaś do wyjazdu na studia w semestrze letnim przygotowuje się kolejnych 9 osób.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum