Powstaje druga hala w gminie

Autor: 27.01.2017 Nr: 4/2017
Hala sportowa wzbogaci infrastrukturę sportową w gminie. Do końca grudnia 2016 r. wykonane zostały fundamenty i ławy.
Hala sportowa wzbogaci infrastrukturę sportową w gminie. Do końca grudnia 2016 r. wykonane zostały fundamenty i ławy.

Przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łopuszce Wielkiej powstaje hala sportowa. Będzie to drugi taki po Kańczudze obiekt w gminie, który wzbogaci infrastrukturę sportową i zaspokoi w tym zakresie potrzeby uczniów i mieszkańców. Nowy obiekt ma być nie tylko nowoczesny, ale równocześnie bardzo funkcjonalny.

Prace przy budowie rozpoczęły się późną jesienią ub. r. Choć to dopiero początki budowy, powstającej inwestycji przyglądają się uczniowie i ze zniecierpliwieniem oczekują jej finału.

Zadowolenia nie kryje dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Lucyna Zięba.

To ogromna radość dla wszystkich uczniów, którzy do tej pory nie mieli gdzie rozwijać swoich umiejętności – potwierdza Dyrektor ZSG. – Mimo braku odpowiedniej infrastruktury sportowej, nasi wychowankowie osiągnęli najlepsze wyniki w rywalizacji międzyszkolnej o Puchar Burmistrza za ubiegły rok szkolny. Nowa hala bez wątpienia pozwoli rozwinąć im skrzydła jeszcze bardziej.

   Łopuszka Wielka to jedyna miejscowość w gminie, która spełniała kryteria złożenia wniosków o budowę hali sportowej, drugiej na terenie gminy, bo jest jak dotąd jedyną miejscowością, w której nie został odnotowany niż demograficzny. Łopuszka wraz Medynią Kańczucką liczy 1600 mieszkańców. Do szkoły natomiast uczęszcza około 220 uczniów, w tym przedszkolaki.

   Jedyna hala w Kańczudze okazuje się być za mała na potrzeby mieszkańców, co szczególnie widać w okresie późnojesiennym, zimowym i wiosennym, gdzie korzysta z niej 8 klubów sportowych i do tego grupy nieformalne, co sprawia, że obiekt jest często otwarty nawet do godziny 22.00.

Budujemy obiekt ważny dla wszystkich mieszkańców gminy Kańczuga – podkreśla Jacek Sołek, burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga. – Przede wszystkim nowa hala przyczyni się do podniesienia poziomu edukacji sportowej oraz pozwoli w pełni wykorzystać potencjał uczniów.

   Powstała w ramach projektu infrastruktura będzie bezpośrednio związana z celami edukacyjnymi, tj. będzie służyła głównie do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w ramach programu szkolnego na poziomie podstawowym i gimnazjalnym.

   Hala będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, połączona z budynkiem szkoły łącznikiem, w którym znajdą się szatnie i toalety. W hali znajdą się boiska do gier, szatnie dla czterech drużyn z natryskami i toaletami, sala do ćwiczeń korekcyjnych i fitnessu, pomieszczenia zaplecza socjalno-technicznego i trybuny na 120 miejsc. Wymiary hali to 32x25,4 m.

   Koszt pierwszego etapu inwestycji tj. stanu surowego, to prawie 1 mln 150 tys. zł, natomiast koszt całej inwestycji to ok. 3 mln 560 tys. zł. Do tego dojdą koszty wyposażenia szacowane na ok. 200 tys. zł. Miasto i Gmina Kańczuga złożyła wniosek i otrzymała już dofinansowanie w wysokości blisko 1 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku zostanie złożony również wniosek o dotację na 1 mln zł do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2018 r.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum