Ogólnopolskie kolędowanie

Autor: md 27.01.2017 Nr: 4/2017
Sponsorzy oraz uczestnicy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Sponsorzy oraz uczestnicy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 22 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło wykonawców z całej Polski.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany został po raz dwudziesty drugi. Jego głównym celem było ożywienie narodowej tradycji oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i instruktorów. Spośród 35 solistów i zespołów jury w składzie: Olgi Popowicz z Akademii Muzycznej w Krakowie, Jadwigi Nowosiad z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu oraz ks. Tadeusza Bratkowskiego z Uniwersytetu Rzeszowskiego wyłoniło grono finalistów, którzy zaprezentowali się podczas koncertu galowego. Uczestnicy festiwalu odebrali nagrody i wyróżnienia przyznane w czterech kategoriach.

   W kategorii młodzież gimnazjalna I miejsce zajęła: Aleksandra Brągiel z Jasła oraz Klaudia Borejko z Łukowa. Na drugim miejscu znaleźli się: Maria Jarosz z Rymanowa oraz Aleksandra Małek z Janowa Lubelskiego. Na III miejscu uplasowały się: Natalia Wysocka z Łukowa oraz Katarzyna Kicak z Tarnawy Dolnej. Wyróżnienia otrzymały: Dominika Radlińska z Krasnobrodu, Julia Zielińska z Jasła oraz Weronika Połowniak z Rzeszowa.

   W kategorii młodzież ponadgimnazjalna I miejsce zajęła jarosławianka Anna Socha. Zaś na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Wajda z Rzeszowa, a na III miejscu była Julia Surowaniec ze Stalowej Woli. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Sutyła z Rzeszowa.

   W kategorii dorośli I miejsce zajęła: Anna Białoń z Krakowa oraz Aldona Mikoś z Rzeszowa. II miejsce przypadło Agnieszce Serwan z Kielc, a III Joannie Buczkowskiej z Jarosławia. Wyróżniona została Katarzyna Wysocka z Makowiska.

   W kategorii Zespoły I miejsce zajęło Studio Piosenki MOK Radymno. Na II miejscu znalazł się Zespół Defekt z Przemyśla, a tuż za nimi była Niżańska Kapela Ludowa. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Duet AliZet z Warszawy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum