Mikrobus dla ŚDS-u

Autor: 27.01.2017 Nr: 4/2017
Nowy samochód sprawił wielką radość podopiecznym ŚDS w Sieniawie.
Nowy samochód sprawił wielką radość podopiecznym ŚDS w Sieniawie.

10 stycznia w Sieniawie odbyło się oficjalne przekazanie nowego busa zakupionego dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie.

Samochód typu mikrobus przekazał burmistrz Adam Woś w obecności sekretarza Jerzego Mazura, pracowników i podopiecznych sieniawskiego ŚDS-u. Klucze odebrała zastępca kierownika ŚDS Anna Hubacz. Natomiast proboszcz parafii Sieniawa ks. Jan Grzywacz poświęcił pojazd, aby dobrze i bezpiecznie służył jego użytkownikom.

   Samochód został zakupiony w ramach projektu pn: „Bezpieczny transport – zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie”, realizowanego w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami”.

Mamy 31 podopiecznych, których codziennie musimy dowieźć na zajęcia do Ośrodka, a nowy samochód, w pełni do tego celu przystosowany, znakomicie spełni w tym swoje zadanie – cieszy się A. Hubacz.

   Całkowity koszt zakupionego busa to 131 tys. zł, w tym 77 tys. zł to kwota dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pozostała kwota to środki własne gminy.

   Podobny mikrobus z dofinansowaniem 70 tys. zł zakupiło Miasto i Gmina Kańczuga do dowozu osób z tamtejszej gminy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Łopuszce Wielkiej.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum