Pogubili się w końcówce i przegrali

Autor: ts 27.01.2017 Nr: 4/2017

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – II LIGA: Piłkarze ręczni Orła Przeworsk zepsuli końcowe fragmenty meczu z Grunwaldem Ruda Śląska i chociaż jeszcze w 51 minucie byli na plusie musieli pogodzić się z porażką.

SPR Orzeł Przewosk - SPR Grunwald Ruda Śląska 26-29 (14-16)

Orzeł: Żak, PIeczek – Kornafel 1, Szybicki, Kuras 3, Kozdroń 4 (1k), Gancarz 6, Leja 1, Konrad Sołek 7, Górski 2 (1k), Rybak 2.

Kary 6 i 10 min. Widzów 150.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie gracze z Rudy Śląskiej, którzy byli bardziej skuteczni i w 20 minucie wygrywali 15-9. Miejscowi zerwali się jeszcze przed przerwą i zdołali zmniejszyć straty do dwóch trafień. Po zmianie stron Orzeł poprawił się przede wszystkim w defensywie i minuta po minucie gonił rywali. Wreszcie, w 47 minucie przeworszczanie doprowadzili do remisu, a potem wygrywali nawet dwoma golami 26-24. Wydawało się, że sytuacja została opanowana i już do końca nasz zespół będzie dyktować warunki. Niestety ostatnie fragmenty pojedynku drużyna znad Mleczki rozegrała fatalnie. Zupełnie pogubiła się w ataku i totalnie psuła rzuty w ataku. W efekcie szczypiorniści Grunwaldu zdobyli pięć bramek z rzędu i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

POZOSTAŁE MECZE: Viret Zawiercie - Wisła Sandomierz 36:28 (16:16); Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - AZS UJK Kielce 34:30 (14:10); Politechnika Świętokrzyska - MOSiR Bochnia 25:27 (15:14); Gloria Katowice - Padwa Zamość przeł 5.02. Pauzują: Siódemka Mysłowice i Azoty II Puławy.