Koniec „przygody” Górali

Autor: ts 27.01.2017 Nr: 4/2017

Po dobrym meczu w 1/32 Halowego Pucharu Polski piłkarze Górala Tryńcza przegrali z pierwszoligowym zespołem AZS-u UMCS Lublin i odpadli z dalszej rywalizacji. Nasz zespół pokazał się jednak w starciu z wyżej notowanym rywalem z jak najlepszej strony.

GÓRAL TRYŃCZA - AZS UMCS LUBLIN 2-4 (1-2)

BRAMKI: Maciej Lech 2 (15'33, 29'14) - Wojciech Boniaszczuk 2 (21'30, 27'00), Łukasz Mietlicki 2'15, Grzegorz Fularski 4'57

GÓRAL: Robert Kurosz - Patryk Broda, Maciej Lech, Mateusz Kowal, Krzysztof Pietluch (kpt) oraz Krzysiek Bigas, Dawid Pigan, Krzysiek Karwacki, Piotr Misiąg, Mateusz Staron.

Sędziowali: Wałęga, Bałut – Potępa. Żółte kartki: Lech

Czołowa drużyna I ligi okazała się trochę lepsza od ekipy z Tryńczy, ale przy odrobinie więcej szczęścia górą mogli być miejscowi. Goście szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie a potem pilnowali swojej bramki. Góralom udało się w pierwszej części zdobyć kontaktowego gola, po ładnym uderzeniu Macieja Lecha i z nadziejami zejść na przerwę. Drugą połowę znowu od gola zaczęli jednak przyjezdni wykorzystując błąd obrony trynieckiej drużyny, a w 28 minucie po akcji sam na sam z Robertem Kuroszem „uciekli” gospodarzom na 1-4. Zespół Górala nie podłamał się takim obrotem sprawy i do końca walczył o korzystny rezultat. Niestety udało się trafić jeszcze tylko raz i awans do kolejnej rundy pucharu wywalczyli lublinianie.