Przeżyli razem 50 lat

Autor: 03.02.2017 Nr: 5/2017
Złote, diamentowe i żelazne gody par małżeńskich z gm. Gać.
Złote, diamentowe i żelazne gody par małżeńskich z gm. Gać.

W gminie Gać, we wtorek 24 stycznia, wspólnie z władzami gminy złote, diamentowe i żelazne gody świętowały aż 22 pary małżeńskie. Uroczystość ta po raz pierwszy obchodzona była w budynku Uniwersytetu Ludowego w Gaci.

Małżeństwa obchodzące złoty jubileusz zaślubin otrzymały pamiątkowe medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Odznaki zostały przyznane parom przez Prezydenta RP, a uroczystej dekoracji dokonała wójt Grażyna Pieniążek. Wszystkim solenizantom życzyła długich i pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu.. Do życzeń dołączył przewodniczący Rady Gminy Lesław Stańko, kierownik USC Maria Cieśla, dyrektor biura poselskiego Anny Schmidt-Rodziewicz Mirosław Hejnosz i sołtysi. Część artystyczną przygotowali uczniowie ZS w Gaci. Nie zabrakło wyśpiewanych „Stu lat!” , kwiatów i szampana.

   Medale odebrali: Helena i Józef Drozd, Zofia i Józef Cwynar, Anna i Jan Kielar, Ryszarda i Stanisław Miara, Zofia i Józef Sucheccy z Gaci, Barbara i Jan Balawender oraz Zofia i Andrzej Cieśla z Białobok, Janina i Jan Kolano, Maria i Stanisław Mulawka, Teresa i Tadeusz Saletnik z Dębowa, Barbara i Tadeusz Jurkiewicz, Elżbieta i Stefan Słowik, Weronika i Zbigniew Zięba z Mikulic, a także Maria i Emanuel Piwoda oraz Anna i Józef Szewczyk z Wolicy. Pary, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości na Gackiej Górce, świętowały dzień wcześniej w swoich domach, gdzie zostali odwiedzeni przez delegację z Urzędu Gminy Gać. Byli to: Władysława i Stanisław Balawender oraz Maria i Tomasz Mazurek z Dębowa, Genowefa i Tadeusz Michna z Białobok, Zofia i Karol Orzechowscy oraz Janina i Antoni Rusinek z Gaci, Elżbieta i Kazimierz Szewczyk oraz Elżbieta i Stanisław Szewczyk z Ostrowa.

   Jaka jest recepta na udane 50 lat w jednym związku?

Trzeba dużo rozmawiać i zawsze starać się osiągnąć kompromis, kiedy pojawiają się różnice zdań – mówią Barbara i Jan Balawender z Białobok.

   Podobną receptę na wspólne szczęście mają Helena i Józef Drozd, którzy wspólnie przeżyli 65 lat i których połączyła miłość zbudowana na wspólnym szczęściu, upadkach i nadziei na lepsze jutro.

Komentarze
Popularne