Siekierą zaatakował członka rodziny

Autor: 03.02.2017 Nr: 5/2017

Trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 37-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna w niedzielę, 22 stycznia wczesnym rankiem, zaatakował członka rodziny i zabrał mu blisko 3 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut.

Jak udało się nam ustalić, zdarzenie to miało miejsce w Jaworniku Polskim w powiecie przeworskim. 37-latek, najprawdopodobniej domownik zamieszkujący w tym gospodarstwie, zażądał od jednego z członków rodziny pieniędzy. Kiedy ten odmówił, zaczął grozić mu nożem. Napastnik widząc, że nie osiągnie swojego celu wziął siekierę i uderzył mężczyznę tępym trzonkiem. Następnie zabrał mu blisko 3 tysiące złotych i wyszedł z domu. Pokrzywdzony w obawie o własne bezpieczeństwo zawiadomił najbliższą rodzinę, która z kolei powiadomiła Policję.

   Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. 37-latek był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dokonania rozboju.

   Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo, którego dopuścił się 37-latek, zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Popularne
Komentowane