Podtruli się czadem

Autor: 03.02.2017 Nr: 5/2017

W niedzielę, 22 stycznia, policjanci z Sieniawy interweniowali w Jagielle w powiecie przeworskim, gdzie doszło do podtrucia się tlenkiem węgla sześcioosobowej rodziny. Przyczyną był najprawdopodobniej ulatniający się z pieca kaflowego czad.

Do zdarzenia doszło przed godz. 1 w nocy. Dyspozytor pogotowia ratunkowego zawiadomił dyżurnego jednostki, że do szpitala została przewieziona sześcioosobowa rodzina z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.

   Policjanci ustalili, że w domu pod opieką rodziców przebywała czwórka ich dzieci, w wieku od 4 do 13 lat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pomieszczeniu, w którym spała rodzina znajdował się nieszczelny piec kaflowy. To z niego najprawdopodobniej wydobywał się czad. Dzieci pozostały na obserwacji w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejscu funkcjonariusze wykonali czynności, które pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia.

   Policjanci apelują, aby pamiętać o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczać domy i mieszkania. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum