Medialne spotkanie

Autor: red 03.02.2017 Nr: 5/2017
Janina Suchożak w imieniu dyrektor MOK, Elżbiety Śliwińskiej podziękowali przedstawicielom mediów za współpracę i relacjonowanie wydarzeń odbywających się w MOK.
Janina Suchożak w imieniu dyrektor MOK, Elżbiety Śliwińskiej podziękowali przedstawicielom mediów za współpracę i relacjonowanie wydarzeń odbywających się w MOK.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciel naszej Redakcji uczestniczył w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, spotkaniu z okazji Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu.

Choć zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu spotkanie odbyło się w piątek, 27 stycznia, przyczyną do niego stał się Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu, który przypada na 24 stycznia i obchodzony jest już od 50 lat.

   Podczas piątkowego spotkania przedstawiciele lokalnych redakcji mieli możliwość wystąpić w nietypowej dla siebie roli. Tym razem to my, przedstawiciele mediów odebraliśmy podziękowania i upominki. Każda z redakcji przedstawiła również krótką prezentację dotyczącą działalności i opowiedziała o codziennej pracy.

   Przedstawiciele MOK: Janina Suchożak oraz Andrzej Zgryźniak w imieniu dyrektor MOK, Elżbiety Śliwińskiej podziękowali przedstawicielom mediów za współpracę i relacjonowanie wydarzeń odbywających się w MOK.

   Podczas spotkania swoje umiejętności zaprezentowały również solistki z Grupy Wokalnej MOK Wiktora Maruta: Katarzyna Wysocka i Natalia Gral.

   W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele trzech jarosławskich redakcji: ks. Michał Kozak – Radio Archidiecezji Przemyskiej ,,Fara”; Ewa Kłak-Zarzecka i Szczepan Maziarek – ,,Ekspres Jarosławski” oraz Bartłomiej Kijanka – ,,Gazeta Jarosławska”.

    Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu ustanowiony został przez papieża Pawła VI w roku 1967. Aktualnie obchodzony jest on 24 stycznia, kiedy w Kościele Katolickim wspomina się postać św. Franciszka Selezego, patrona dziennikarzy, opiekuna i orędownika twórców środków społecznego przekazu.

   Relację filmową ze spotkania, którą przygotował Krzysztof Peszko, obejrzeć można na facobookowym profilu MOK.

Komentarze
Popularne
Komentowane