Krzysztof Kowal Komendantem Powiatowym PSP

Autor: md 10.02.2017 Nr: 6/2017
Mł. bryg. Krzysztof Kowal odebrał akt mianowania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.
Mł. bryg. Krzysztof Kowal odebrał akt mianowania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.
Fot. KPPSP Jarosław

25 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu odbyło się spotkanie z bryg. Danielem Dryniakiem – zastępcą Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, podczas którego wręczył on akt powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu mł. bryg. Krzysztofowi Kowalowi.

Nowo powołany Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu – mł. bryg. Krzysztof Kowal, zastąpił na tym stanowisku bryg. Piotra Białego, który 25 listopada 2016 roku zdał obowiązki i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

   Bryg. P. Biały rozpoczął służbę 1 września 1987 roku. Niespełna dwa lata później, bo w sierpniu 1989 roku, podjął służbę na stanowisku instruktora w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. W lipcu 1990 roku został mianowany na stanowisko dowódcy sekcji. Od 1 października 1993 roku służbę pełnił jako dowódca plutonu. 1 czerwca 1994 roku został mianowany na stanowisko Dowódcy zmiany w Komendzie Rejonowej w Jarosławiu. W międzyczasie podwyższył kwalifikacje zawodowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Następnie od 1 stycznia 1999 roku zajmował stanowisko Dowódcy zmiany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. 1 lipca 2004 roku został mianowany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jarosławiu. 1 marca 2007 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu, zaś stanowisko Komendanta Powiatowego objął 4 lipca 2008 roku. Podczas swojej 31-letniej służby bryg. P. Biały został wielokrotnie wyróżniany i odznaczany.

   26 listopada 2016 roku pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu powierzono mł. bryg. K. Kowalowi. 25 stycznia odbyło się wręczenie mu aktu powołania na stanowisko, zaś uroczyste wprowadzenie i przywitanie ze sztandarem nowo powołanego Komendanta Powiatowego odbędzie się w późniejszym terminie.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum