Mosty oddane do użytku

Autor: 10.02.2017 Nr: 6/2017
Podczas uroczystego oddania mostów do użytku.
Podczas uroczystego oddania mostów do użytku.

W czwartek, 2 lutego, odbyło się uroczyste oddanie i poświęcenie dwóch mostów na Mleczce, które w ostatnim roku przeszły gruntowną modernizację. Oba znajdują się w ciągu drogi powiatowej relacji Urzejowice – Krzeczowice – Siennów.

Most w Urzejowicach powstał w 1958 roku, a w Żurawiczkach w 1959 r. Przez lata służyły użytkownikom, jednak z powodów technicznych wymagały przebudowy. Prace trwały od 1 września do 1 grudnia 2016 r. Przez ten czas oba były wyłączone z użytkowania, a mieszkańcy korzystali z objazdów. Wartość zadania to 2,3 mln zł, w tym ze środków subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa prawie 1,1 mln zł i z budżetu Powiatu Przeworskiego 1,2 mln zł. Wykonawcą obu mostów była firma STALMOST Sp. z o.o. ze Stalowej Woli. Po modernizacji, nośność mostów podniosła się do 40 ton, co w sposób znaczący poprawiło bezpieczeństwo jazdy.

   W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. starosta przeworski Zbigniew Kiszka, sekretarz Powiatu Mariusz Pieniążek, przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz wraz z radnymi, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Lenar wraz z pracownikami, wójt gm. Zarzecze Wiesław Kubicki i z-ca wójta gm. Przeworsk Agnieszka Bukowa-Jedynak, przedstawiciele wykonawcy oraz księża, którzy poświęcili obiekty. Po ceremonii otwarcia mostów, odbyło się spotkanie w Wiejskim Domu Kultury w Urzejowicach, gdzie podsumowano inwestycje.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum