Młodzieżowi radni wybrani

Autor: bk 10.02.2017 Nr: 6/2017
Głosowanie młodzieży w Gimnazjum nr 1 w Radymnie nadzorowała kilkuosobowa komisja złożona z uczniów szkoły.
Głosowanie młodzieży w Gimnazjum nr 1 w Radymnie nadzorowała kilkuosobowa komisja złożona z uczniów szkoły.

Jedenastu radnych liczyła będzie Młodzieżowa Rada Miasta Radymna. Wybory jej przedstawicieli odbyły się w ubiegłym tygodniu. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie radymiańskich szkół podkreślali, że jest to bardzo dobra inicjatywa, dzięki której będą mogli wyrazić swoje pomysły.

– Mamy bardzo prężnie działający samorząd uczniowski. Młodzież zgłasza nam swoje pomysły, propozycje działań. Teraz, dzięki Młodzieżowej Radzie Miasta nasi uczniowie będą mogli z tymi pomysłami wyjść szerzej – podkreśla Agnieszka Radziejowska, nauczyciel informatyki i opiekun samorządu uczniowiskiego w Gimnazjum nr 1 im. bpa Ignacego Krasickiego w Radymnie. Podkreśla ona, że wybory do MRM cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która mimo pewnej nieśmiałości chce brać czynny udział w życiu miasta. – Uczniowie nie zawsze mają odwagę, aby pójść do władz miasta i o tym mówić. Teraz będą mieli odpowiednią do tego platformę – podkreśla A. Radziejowska.

Inicjatywę Władz Miasta chwali również Paweł Kalisz, dyrektor Gimnazjum. Podkreśla on, że placówka już wcześniej starała się angażować swoich uczniów w sprawy miasta, teraz podjęła wyzwanie organizacji wyborów do MRM, która da młodzieży kolejną możliwość do zaprezentowania swojego zdania.

– Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. Młodzież będzie mogła wychodzić z pomysłami, zwracać uwagę na rzeczy, które są dla nas ważne – mówi Rafał Figiela, uczeń Gimnazjum w Radymnie. Podając pierwsze pomysły dotyczące poprawy infrastruktury sportowej czy rozbudowy plaży nad ZEK-iem.

   Jak poinformowała Aleksandra Matwijczak, przewodnicząca komisji nadzorującej wybór kandydatów w radymiańskim Gimnazjum, głosowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Największą frekwencją wykazali się najstarsi uczniowie z klasy 3.

   Głosowanie na kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta odbyło się w piątek i niedzielę (3 i 5 lutego) w 3 okręgach wyborczych.

W okręgu nr 1 (Gimnazjum nr 1 im. bpa Ignacego Krasickiego w Radymnie) mandaty zdobyli:

Agnieszka Burbeło, Bernard Kowalowicz, Wiktoria Mazurkiewicz, Kacper Moszumański oraz Michał Treska.

Radnymi z okręgu nr 2 (Zespół Szkół Ogólnokształcących Zawodowych i Rolniczych w Radymnie) zostaną: Katarzyna Gromadzka, Dominika Lenar, Karol Petynia, Ewelina Rusnak oraz Dominika Skowronek.

W okręgu nr 3 (z siedzibą w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie) zgłosił się jedynie jeden kandydat - Karol Bat, który uzyskał poparcie i również został członkiem MRM.

   Łącznie w wyborach udział wzięło 126 głosujących.

Teraz przed młodzieżowymi radnymi pierwsze spotkania, wybór prezydium Rady i praca na rzecz młodych mieszkańców Radymna.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum