Galeria rozkwitła kobiecością

Autor: 03.03.2017 Nr: 9/2017
Od lewej: dyrektor GBP Marzena Rydzik, Jolanta Sagan-Thomas, Anna Domicela Niemiec, Gosia Birek i solistka Natalia Jakubiec.
Od lewej: dyrektor GBP Marzena Rydzik, Jolanta Sagan-Thomas, Anna Domicela Niemiec, Gosia Birek i solistka Natalia Jakubiec.

„Kobiety o kobietach” – to tytuł wystawy trzech przeworskich fotografek, której wernisaż odbył się w czwartek, 23 lutego w galerii „Pod Aniołem” w Tryńczy. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki.

Co by pisali poeci, skąd natchnienie czerpaliby malarze, gdyby nie wy, kobiety? – zapytał podczas wystawy stały bywalec galerii i radny gminy Tryńcza Teofil Jakubiec, będąc zauroczonym wystawą, ukazującą piękno, wrażliwość i różnorodność kobiet.

   Na wystawie swoje prace zaprezentowały przeworszczanki, pasjonatki fotografii – Anna Domicela Niemiec, Gosia Birek i Jolanta Sagan-Thomas.

   Anna Domicela Niemiec jest z wykształcenia fotografem i grafikiem komputerowym. Zwolenniczką fotografii czarno-białej, lubiącą przestrzeń na zdjęciu, gdzie człowiek jest jedynie elementem całości. Fotografuje akt, póki co kobiecy, ale czeka również na odważnych mężczyzn. Od niespełna 3 lat jest właścicielką małego atelier fotograficznego FOTO ADN w Przeworsku.

   Gosia Birek od kilku lat amatorsko zajmuje się fotografią i ciągle się uczy. Jest miłośniczką starych obiektywów, które łączy z nowym sprzętem. Wyłapuje twarze na ulicy i sprawia jej ogromną radość, kiedy niepewne siebie kobiety dostrzegają na fotografiach własne piękno, odkrywają i budują poczucie własnej wartości.

Jola Sagan-Thomas fotografią zajmuje się amatorsko od 10 lat. Lubi stonowaną fotografię i ciasne kadry. Zwykle wybiera portret, a na nim kobiety. W ostatnim czasie zainteresowała się również fotomontażem.

   Spotkanie uświetnił występ solistki Natalii Jakubiec. Tłustoczwartkowy poczęstunek przygotowały Elżbieta Sobala i Janina Rojek z Gorzyc oraz pracownicy GBP.

 

Komentarze