Czterech nielegalnych imigrantów z Indii

Autor: md 10.03.2017 Nr: 10/2017
Czterech nielegalnych imigrantów z Indii
Fot. biosg

W sobotę w nocy, 25 lutego, czterech obywateli Indii nielegalnie przekroczyło zieloną granicę Ukrainy z Polską. Zostali zatrzymani, ukarani i w ramach umowy o readmisji, przekazani stronie ukraińskiej.

Czterech obcokrajowców idących poboczem drogi zatrzymali radymniańscy policjanci patrolujący teren przygraniczny w Korczowej. Ich podejrzenia wzbudziło dziwne zachowanie pieszych, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo.

   Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 24 do 28 lat. Cudzoziemcy nie porozumiewali się w języku angielskim. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Posiadali jedynie bagaże z odzieżą na zmianę i niewielkie środki finansowe przeznaczone na dalszą podróż. Młodzi mężczyźni twierdzili, że mieli zamiar dostać się do Niemiec i tam poszukać pracy.

   Z ustaleń pograniczników wynika, że ujawnieni przez radymniańskich policjantów obcokrajowcy to obywatele Indii, którzy nielegalnie przekroczyli „zieloną granicę”.

   Sprawcy zostali skazani na karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. W ramach umowy o readmisji, obywatele Indii zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum