Językowe zmagania

Autor: 17.03.2017 Nr: 11/2017
Językowe zmagania
Fot. CKSiR

Z okazji obchodzonego w lutym Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie zorganizowało konkurs językowy pod hasłem „Język polski jest ą-ę”.

W potyczkach gramatyczno-ortograficznych wzięły udział czteroosobowe drużyny uczniów ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy. Do rywalizacji przystąpiły, jak się okazuje z zacięciem sportowym, drużyny: Orzeł Dobra, FC Sieniawa, Rudczańskie Orzełki, FC Wylewa, Ortografki i Zawodowcy.

   Zadania z jakimi zmierzyli się uczestnicy konkursu wymagały od nich znajomości ortografii i gramatyki, kojarzenia wyrazów i znajomości związków frazeologicznych. Poziom konkursu był wyrównany, a o poszczególnych miejscach zdecydowały punkty. Ostatecznie językowe zmagania wygrała drużyna FC Sieniawa. Tuż za nimi uplasowała się ekipa Ortografków z SP w Sieniawie, a na trzecim miejscu znalazły się Rudczańskie Orzełki.

   Nagrody zwycięzcom wręczył zastępca burmistrza Janusz Świt, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

Komentarze
Popularne