Nagroda i wyróżnienie

Autor: 24.03.2017 Nr: 12/2017
Zbiory zespołu
Zbiory zespołu

Zespół Piosenki Poetyckiej JAK działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku został laureatem wyróżnienia oraz Nagrody im. Andrzeja Koczewskiego w 42. Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2017.

Na 42. Festiwalu YAPA, który odbył się w dniach 10-12 marca br., spotkali się miłośnicy poezji śpiewanej, autorskiej, turystycznej i szeroko pojętego folku. To jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju. YAPA to też miejsce dla artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. Na jednym z takich festiwali zaczynały zespoły takie jak Stare Dobre Małżeństwo czy Wolna Grupa Bukowina.

   W konkursie wystartowało 17 wykonawców, którzy w ocenie organizatorów zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Wśród nich przeworska grupa JAK, której występ został doceniony przez Jury. Formacja otrzymała Wyróżnienie oraz Nagrodę im. Andrzeja Koczewskiego, ponadto Nominację do udziału w 45. OTPPS Bazuna oraz zaproszenie na 50. Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie

   JAK jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich festiwalach i przeglądach piosenki poetyckiej, autorskiej i studenckiej. Obecnie zespół tworzą Gabriel Manowiec – gitara akustyczna, klasyczna, wokal, harmonijka ustna, Agata Żylińska-Rusinek – skrzypce, śpiew oraz Grzegorz Jakubiec – klarnet, saksofon.

Komentarze
Najnowsze na Forum