Remont dworca i linii PKP

Autor: bk 24.03.2017 Nr: 12/2017
O planach dotyczących remontu linii kolejowej oraz dworca kolejowego w Radymnie informuje burmistrz miasta – Krzysztof Roman.
O planach dotyczących remontu linii kolejowej oraz dworca kolejowego w Radymnie informuje burmistrz miasta – Krzysztof Roman.

Dworzec kolejowy w Radymnie, a także cała linia przebiegająca przez miasto zostaną wyremontowane. To część większej inwestycji, jaką prowadzą spółki PKP – informuje Krzysztof Roman, burmistrz Radymna.

– Jeszcze w tym roku nastąpić ma remont peronu PKP oraz przebiegu trasy kolei przez miasto – informuje Krzysztof Roman, burmistrz Radymna. Dodając, że remont linii obejmie także przejazdy i wiadukt.

   Z informacji przekazanych Burmistrzowi ze strony PKP wynika, że także w tym roku przygotowany ma zostać projekt remontu dworca kolejowego w Radymnie, na co ogłoszono już przetarg. Gotowa jest także wstępna dokumentacja dotycząca planowanych prac.

   O ważne w tym roku powinien odbyć się także przetarg na sam remont. A przebudowa ma zakończyć się w 2018 r. Krótki czas przewidziany na realizację inwestycji związany jest z koniecznością przebudowy całej linii kolejowej, na co spółki PKP otrzymały dofinansowanie.

Harmonogram jest napięty, ponieważ do przebudowy zakwalifikowano ok. 400 dworców w całej Polsce. Jak podkreśla K. Roman dworzec w Radymnie ma być jednym z pierwszych wyremontowanych z tej listy.

   Remont, który będzie miał na celu dostosowanie budynku do obecnych standardów i potrzeb, ma objąć także otoczenie dworca. To m.in. przejście nad torami, przyległy do budynku parking oraz instalacje.

– Chcielibyśmy na tym terenie zlokalizować także przystanek autobusowy, tak aby podróżni mieli możliwość dotarcia w ten sposób na dworzec – podkreśla Burmistrz. Zauważając, że remont to odpowiednia okazja do kompleksowego rozwiązania kwestii związanych z funkcjonowaniem kolei w mieście. K. Roman podkreśla jednocześnie, że w kwestie związane z zagospodarowaniem terenu przy dworcu włączone zostanie także Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Bowiem drogi prowadzące do dworca, a także przebiegające nad torami to drogi powiatowe. Chodzi również o dostosowanie planów dotyczących inwestycji na tych drogach, tak aby inwestycje prowadzone przez różne podmioty dały kompleksowy i oczekiwany efekt.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum