Spotkanie z satyrykiem

Autor: 24.03.2017 Nr: 12/2017
Spotkanie z satyrykiem

W poniedziałek, 6 marca, w miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku odbyło się spotkanie z  Krzysztofem Daukszewiczem, satyrykiem, felietonistą, poetą, piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem.

Krzysztof Daukszewicz od 1976 r. współtworzył kabaret Gwuść. W latach 1978-1981 występował w warszawskim kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. Od roku 1979 do 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku. W latach 1983-1986 z Januszem Gajosem współtworzył Kabaret Hotel Nitz. Od roku 1986 do 1990 występował w kabarecie Pod Egidą. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w telewizji. Jest autorem książek i laureatem wielu nagród w turniejach i przeglądach kabaretowych. Satyryk jest ojcem Grzegorza Daukszewicza, znanego jako doktor Adam z serialu „Na dobre i na złe”, natomiast jego żona, Violetta Ozminkowski jest autorką znakomitej biografii Michaliny Wisłockiej pt. „Sztuka kochania gorszycielki”, na podstawie której został napisany scenariusz do filmu.

   Podczas spotkania z czytelnikami MBP w Przeworsku, opowiedział wiele zabawnych anegdot i historii, które przydarzyły mu się w życiu. Czytał swoje teksty i śpiewał. Publiczność bawiła się wspaniale przez blisko dwie godziny. Po występie ustawiła się długa kolejka do autora, który podpisywał swoje książki.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum