Kolejna wygrana jarosławianek

Autor: ts 24.03.2017 Nr: 12/2017

PIŁKA RĘCZNA – II LIGA KOBIET: JKS nie zwalnia tempa i wygrał kolejny mecz. Nasze dziewczyny włączyły się do akcji charytatywnej na rzecz Tomka Białogłowskiego, który od kilkunastu miesięcy przebywa w śpiączce.

SPR JKS JAROSŁAW - OLIMPIA BESKID II NOWY SĄCZ 23-21 (12-10)

JKS: Mazur, Huk - Nasiłowska 9, Strzębała 2, Głąb 1, Kozdrowicz 1, Łobaziewicz 1, A. Zięba 3, Gujda 1, Kawa 3, Ryshko 2, Garbarz, Szymańska-Galas, Borowska, Chrapek, Cwynar.

OLIMPIA/BESKID II: Krok, Romanek – Nosal 6, Wiktor 5, Janik 3, Szczecina 1, Małek 1, Solska, Sywanycz, Tomasiak, Wielocha 5, Łęczycka, Ligas.

Sędziowali: M. Lubecki i M. Pieczonka (Rzeszów). Kary: 6 i 6 minut. Widzów: 600.

Jarosławianki wyszły na parkiet w specjalnie przygotowanych koszulkach z napisem „Gramy dla Tomka”. W czasie meczu trwała zbiórka pieniędzy na rzecz 32-letniego żołnierza z Siennowa, który na skutek niedotlenienia po zatrzymaniu krążenia od kilkunastu miesięcy jest w śpiączce – Taka akcja będzie kontynuowana na kolejnych meczach w Jarosławiu – mówią działacze SPR JKS. Finał akcji ma odbyć się pod 23 kwietnia w Zarzeczu, gdzie jarosławskie piłkarki mają rozegrać pokazowe spotkanie.

Mecz z drużyną z Nowego Sącza do łatwych nie należał. – Tego się spodziewaliśmy, bo rywalki pokazały charakter już we wcześniejszych pojedynkach. Inna sprawa, że my tym razem zagraliśmy słabiej, ale z drugiej strony sztuką jest wygrywać jak nie idzie. Liczą się kolejne punkty i oby tak dalej – podsumował Robert Wojtaszek, prezes SPR JKS. Jarosławianki zaczęły od prowadzenia 2-0. Na początku gole zdobyły Sylwia Strzębała, Karolina Gujda i Andżelika Zięba. Olimpia zdołała wyrównać, zrobiło się 3-3, ale tylko na chwilę, bo nasz zespół szybko odskoczył. Po bardzo ładnych akcjach trafiały Katarzyna Łobaziewicz i Olga Kozdrowicz. Z dystansu skutecznie przymierzyła Tatiana Ryshko, a z karnego Wioletta Nasiłowska. JKS mógł jeszcze bardziej przycisnąć, ale nieoczekiwanie oddał inicjatywę i na długą przerwę schodził tylko z dwubramkową przewagą.

W 37 minucie nasza drużyna wygrywała 15-11, wydawało się, że jest już rozpędzona na dobre, ale znowu się zatrzymała. Rywalkom udało się lekko zmniejszyć dystans i tak spotkanie wyglądało już do końca, chociaż trzeba przyznać, że ostatnie minuty były niepotrzebnie nerwowe. W 54 minucie notowano remis 19-19, za chwilę JKS wygrywał 21-19, jednak w 58 minucie znowu był remis 21-21. Jarosławianki w porę oponowały sytuację i zdobyły jeszcze dwa gole, ostatniego ze skrzydła zaliczyła Wioletta Nasiłowska.

POZOSTAŁE WYNIKI: Zgoda Ruda Śląska - Imperium Katowice 34:13 (13:5); Cracovia - Otmęt Krapkowice 27:21 (13:10); MTS Żory - Tor Dobrzeń Wielki 29:25. Pauzował Start Michałkowice Siemianowice Śląskie.