Nauczyciel z promilami?

Autor: bk 07.04.2017 Nr: 14/2017

Do Sądu Rejonowego w Jarosławiu trafił wniosek Policji o ukaranie mężczyzny, który miał przyjść do pracy nietrzeźwy. Mężczyzna, który jest nauczycielem został też zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 marca, w godz. porannych. O tym, że mężczyzna mógł przyjść do pracy nietrzeźwy Policję zaalarmowali świadkowie, których zaniepokoiło zachowanie nauczyciela. Na miejsce przybył partol Policji. Jak informuje podkom. Marta Gałuszka, oficer prasowy KPP w Jarosławiu interweniujący policjanci chcieli poddać mężczyznę badaniu alkomatem. Nauczyciel odmówił jednak poddaniu się tego badania.

   W przesłanym do naszej Redakcji oświadczeniu mężczyzna przyznał, że nie poddał się badaniu, żądając przeprowadzenia badań zawartości alkoholu we krwi, na co z kolei nie przystali policjanci.

   Z informacji przekazanych przez M. Gałuszkę wynika, iż po przeprowadzeniu czynności w tej sprawie o wykroczenie i przesłuchaniu świadków policjanci skierowali do Sądu Rejonowego w Jarosławiu o wniosek ukaranie mężczyzny.

– Nauczyciel został zawieszony – informuje Agnieszka Marczak, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Boratynie, którego mężczyzna jest pracownikiem. Dyrektor nie chce komentować zaistniałej sytuacji, której nie była świadkiem. Przyznaje za to, że do tej pory nie było skarg dotyczących pracy nauczyciela ani ze strony uczniów ich rodziców, jak i innych nauczycieli. Dodaje, że również ona sama w ciągu 5 lat pracy w placówce nie miała zastrzeżeń do przestrzegania dyscypliny pracy przez tego pracownika.

   Teraz oceną sytuacji zajmie się sąd. Do czasu rozstrzygnięcia nauczyciel pozostanie zawieszony.

Komentarze
Popularne