Spotkanie z saksofonistą Jarosławem Seredą

Autor: ek 07.04.2017 Nr: 14/2017
Spotkanie z saksofonistą Jarosławem Seredą

31 marca w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się koncert „Paryż – Nowy Jork”. Tym razem w Sali Lustrzanej gościł saksofonista Jarosław Sereda.

W ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w piątkowy wieczór na scenie Sali Lustrzanej wystąpił wirtuoz saksofonu – Jarosław Sereda. Na fortepianie towarzyszył mu Paweł Węgrzyn, zaś spotkanie prowadził Jacek Ścibor.

   Jarosław Sereda jest absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie saksofonu Mariana Laty. Swoje umiejętności doskonalił pod czujnym okiem i uchem Bernarda Steuera z Akademii Muzycznej w Katowicach. W swojej 30-letniej karierze muzycznej otrzymał wiele nagród i odznaczeń. Jest doświadczonym pedagogiem i cenionym nauczycielem w krośnieńskim Zespole Szkół Muzycznych. Jego uczniowie odnoszą liczne sukcesy.

Ponadto jest prekursorem utworów światowej sławy kompozytorów takich jak Bogusława Schaeffera, Barbary Buczkówny, Joanny Stępalskiej-Spix, Barbary Zawadzkiej, Andrei Pensado, Mateusza Bienia, Krzysztofa Kostrzewy, Marcelego Kolaski czy Krzesimira Dębskiego.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum