Niemożliwe nie istnieje!

Autor: md 07.04.2017 Nr: 14/2017 1
Od lewej: Olga Hala, Kacper Kardasiński, Dorota Perczyńska oraz Natalia Kornatka wraz z nauczycielem gry na gitarze klasycznej – Robertem Polańskim, opiekunem Felice Guitar Quartet.
Od lewej: Olga Hala, Kacper Kardasiński, Dorota Perczyńska oraz Natalia Kornatka wraz z nauczycielem gry na gitarze klasycznej – Robertem Polańskim, opiekunem Felice Guitar Quartet.

Za niespełna trzy miesiące Felice Guitar Quartet wystąpi w międzynarodowym konkursie gitarowym GFA Convention and Competitions w Fullerton w Stanach Zjednoczonych.

O zespole gitarowym Szkoły Muzycznej II st. Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu pisaliśmy na naszych łamach już wielokrotnie. Felice Guitar Quartet od początku istnienia pracuje pod kierunkiem nauczyciela gry na gitarze klasycznej – Roberta Polańskiego, jednak pół roku temu zmienił się skład zespołu. W październiku Felice Guitar Quartet opuściła Karolina Wołoszyn. Obecnie zespół tworzą: Natalia Kornatka, Dorota Perczyńska, Kacper Kardasiński (na miejscu Karoliny Wołoszyn) oraz Olga Hala.

   W drugiej połowie czerwca młodzi muzycy zmierzą się z kolejnym konkursowym wyzwaniem i wystąpią w międzynarodowym konkursie gitarowym, organizowanym przez największą organizację gitarową na świecie – Guitar Foundation of America.

   Na pomysł, aby Felice Guitar Quartet zaprezentował się na międzynarodowej arenie, wpadł opiekun zespołu.

Pomysł ten narodził się podczas rozmów, przy okazji recitalu na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie uczennice wchodzące w skład Felice Guitar Quartet odbierały stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne – wspomina R. Polański. Podkreśla przy tym, że wówczas były to tylko nieśmiałe plany. Po kilku miesiącach udało się przełożyć je na konkretne działania.

   Aby wypaść jak najlepiej, Natalia, Dorota, Kacper i Olga szlifują wspólnie swoje umiejętności aż pięć razy w tygodniu.

Udział w tak prestiżowym konkursie jest dla nas olbrzymim wyzwaniem. Cieszymy się, że będziemy mieć szansę skonfrontowania swoich umiejętności z najlepszymi zespołami gitarowymi z całego świata – zwracają uwagę Olga, Kacper, Dorota i Natalia, którzy za oceanem zaprezentują trzy utwory – jeden z dotychczasowego repertuaru oraz dwie zupełnie nowe pozycje.

   Jak podkreśla opiekun zespołu, udział Felice Guitar Quartet w międzynarodowym konkursie gitarowym GFA Convention and Competitions jest ewenementem w skali kraju, bowiem żaden inny zespół szkoły muzycznej z Polski nie będzie startował w tegorocznych zmaganiach młodych gitarzystów.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum