Międzynarodowa Gala MMA w Jarosławiu

Autor: ts 07.04.2017 Nr: 14/2017
Międzynarodowa Gala MMA w Jarosławiu
Fot. org.

W niedzielę kibice w Jarosławiu mogli oglądać w hali MOSiR starcie MMA: Polska – Ukraina. Odbyło się w sumie jedenaście walk, w tym pojedynek jarosławianina Tomasza „Szajby” Kolcuna.


Jarosławska Gala zorganizowana przez rzeszowski klub Spartakus zapoczątkowała cykl Carpathian Warriors, w którym zawodnicy z Podkarpacia będą mierzyć się z rywalami z innych krajów. Kolejna tego typu impreza ma odbyć na Ukrainie w Iwanofrankowsku. W niedzielnych walkach wieczoru wystąpił m.in. Rafał Lassota, rzeszowianin walczący w kat. 71 kg, który ma na koncie m.in. trzy pojedynki na galach Spartan Fight, ale największe poruszenie wywołało starcie Tomasza Kolcuna, popularnego „Szajby”. 39-letni jarosławianin rywalizował w kategorii +93 kg z Ukraińcem Maksimem Cuprykiem. „Szajba” dość szybko powalił swojego rywala na deski i wygrał przed czasem. – Dziękuję wszystkim kibicom, dziękuję trenerom. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Maksim jest mocnym zawodnikiem, starałem się go szybko przewrócić i wtedy zadać decydujące ciosy. Ten sport to moja pasja – powiedział tuż po walce Tomasz Kolcun. Problemów nie miał też Lassota, który poradził sobie z Olegiem Kuliszem przez duszenie już w I rundzie.       

 

Wyniki:

- kat. -61 kg: Daniel Łapin (Spartakus) - Michaiło Isai (Ukraina); Kamil Pryjda (Spartakus Rzeszów) - Swiatosław Dutka (Ukraina); Michał Martyniuk (Octagon CIeszyn) - Andrij Krawczenko (Ukraina); -63 kg: Szymon Biłas (Spartakus) - Andrij Sapa (Ukraina), Patryk Ożóg (Spartakus) - Dawid Martyniuk (Octagon), -70 kg: Marcin Delimat (Spartakus) - Wołodymir Iwanciuk (Ukraina); -77 kg: Mateusz Makarowski (Spartakus) - Michał Pezda (Octagon); Adam Tomasik (Krosno) - Marcin Bednarczuk (Spartakus); -77 kg: Rafał Lasota (Spartakus) - Oleg Kulisz (Ukraina); +93 kg: Tomasz Kolcun (Spartakus) - Maksim Cupryk (Ukraina); -84 kg: Damian Biłas (Spartakus) - Alex Valivahin (Ukraina)

Komentarze
Popularne