22 mln zł inwestycji w COM

Autor: bk 14.04.2017 Nr: 15/2017
W spotkaniu, podczas którego doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji uczestniczyli m.in. (od prawej): Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski, Stanisław Krasny, dyrektor COM oraz przedstawiciele firmy Erbud, która wykona remont budynku. Nieużywany
W spotkaniu, podczas którego doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji uczestniczyli m.in. (od prawej): Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski, Stanisław Krasny, dyrektor COM oraz przedstawiciele firmy Erbud, która wykona remont budynku. Nieużywany

Za 10 miesięcy Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu ma wzbogacić się o nowe pomieszczenia dla bloku operacyjnego, oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, a także o lądowisko dla śmigłowców.

Nieużywany od lat budynek administracyjny ma zmienić się w nowoczesne zaplecze, które pozwoli na poprawę jakości usług jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej. Takie są założenia rozpoczynającej się inwestycji, której koszt to niemal 22 mln zł.

   W środę, 5 kwietnia nastąpiło podpisanie umowy między Stanisławem Krasnym, dyrektorem COM, a Walentym Twardym, przedstawicielem firmy Erbud S. A., która wykona inwestycję.

 

Nadzieja dla przyszłych mam

   Po remoncie i przebudowie powstać ma czterokondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 800 m², w którym znajdzie się miejsce na oddział położniczy z 24 łóżkami w salach jedno- lub dwułóżkowych. Pokoje posiadały będą pełne węzły sanitarne i spełniać mają najnowsze standardy, przez co znacznie poprawić się ma komfort kobiet, które zdecydują się na poród w jarosławskim szpitalu. W budynku znajdzie się również miejsce na 2 sale porodowe z 3 łóżkami porodowymi i nowoczesny oddział neonatologiczny.

   Nowy będzie także blok operacyjny z 4 salami operacyjnymi. W budynku znajdzie się też centralna sterylizatornia i apteka szpitalna.

 

Lądowisko śmigłowców dla SOR

Wyremontowany budynek posiadał będzie łącznik z pozostałymi budynkami szpitala. Będzie to ważne szczególnie ze względu na plany utworzenia w Jarosławiu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na potrzeby którego nad modernizowanym budynkiem powstanie lądowisko dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego.

 

XXI wiek w COM

– To długo oczekiwana przez wszystkich inwestycja. Pozwoli ona jarosławskiemu szpitalowi na wyjście z XIX wieku, przeskok przez wiek XX do wieku XXI – mówił podczas spotkania S. Krasny. Podkreślając, że podniesienie standardów bazy lokalowej COM jest bardzo ważne zarówno dla pacjentów, jak i personelu szpitala.

   Dyrektor podkreślał również, że inwestycja prowadzona będzie podczas normalnego funkcjonowania szpitala, co wiązać się może z pewnymi uciążliwościami, jednak jej wykonanie jest kluczowe dla zapewnienia usług na odpowiednim poziomie.

   Obecny na środowym spotkaniu Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski podkreślał, iż przeniesienie oddziałów do wyremontowanego budynku i stworzenie w ich miejscu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to część działań, które mają na celu zwiększenie jakości usług, jakie COM będzie mógł zaoferować mieszkańcom naszego powiatu.

   Inwestycja kosztować ma 21,8 mln zł. Na obecnym etapie wszystkie środki pochodzą z budżetów Powiatu Jarosławskiego oraz COM. Możliwe jest jednak jego częściowe finansowanie ze środków zewnętrznych. Wniosek w tej sprawie złożony został do ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Komentarze
Popularne