Wycinka przy Urzędzie

Autor: bk 14.04.2017 Nr: 15/2017 1
Wycięcie drzew rosnących przy Urzędzie Gminy zmartwiło mieszkańców Gminy Chłopice.
Wycięcie drzew rosnących przy Urzędzie Gminy zmartwiło mieszkańców Gminy Chłopice.

Wycinki drzew, które nasiliły się w ostatnim czasie w naszym kraju sprawiają, że mieszkańcy jeszcze baczniej obserwują, co dzieje się z zielenią wokół nich. Ostatnio zainteresowali się wycięciem drzew, które rosły przy Urzędzie Gminy w Chłopicach.

Zaalarmowani przez Czytelników postanowiliśmy wyjaśnić sprawę wycinki drzew, bezpośrednio u Władz Gminy. Jak wyjaśnia Andrzej Czyż, wójt Gminy Chłopice wyciętych zostało 7 drzew, 4 jesiony oraz 3 świerki. Wójt informuje, że wycinka, która planowana była już w ubiegłym roku, dokonana została głównie ze względu na zagrożenie, jakie stanowiły drzewa. Były to wysokie okazy, które w razie wywrócenia przez wiatr mogły zagrażać budynkowi Urzędu Gminy. Dodatkowo w przypadku jesionów problemem był także ich stan, drzewa były chore.

Wójt podkreśla, że stanowiły także zagrożenie dla linii energetycznej, a także dla aut stojących na znajdującym się w pobliżu parkingu dla osób odwiedzających Urząd. Z tych względów zdecydowano o wycince, na którą zezwolenie wydało Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.

   A. Czyż zauważa również, iż w miejscu wyciętych drzew posadzone zostaną tuje (ok. 30 sztuk), dzięki czemu w otoczeniu Urzędu nadal będzie obecna zieleń, która jednak nie będzie niosła ze sobą tylu zagrożeń. Dodaje on, że jeśli chodzi o równowagę drzew wyciętych do posadzonych, w ubiegłym roku Gmina nasadziła ok. 300 świerków na działce przy stacji uzdatniania wody.

   Mieszkańcy zastanawiali się również, co stanie się z drewnem pozyskanych podczas wycinki. Jak informuje Wójt ścinki i konary przekazano, jako opał, osobom korzystającym z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Natomiast drewno z pni wykorzystane zostanie na potrzeby gospodarki komunalnej.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum