Za Chrystusowym krzyżem

Autor: 14.04.2017 Nr: 15/2017
Za Chrystusowym krzyżem

W niedzielę, 9 kwietnia, w podniosłej atmosferze zbliżających się świąt wielkanocnych, mieszkańcy gminy Tryńcza uczestniczyli w plenerowej Drodze Krzyżowej z elementami misterium Męki Pańskiej. Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się właśnie WielkiegoTygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt. 

Dla większości, nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest przede wszystkim okazją do głębokiej modlitwy oraz zastanowienia się nad sobą i swoim życiem. To także okazja, aby zachęcić innych do miłości i dobrych uczynków.

   Droga Krzyżowa rozpoczęła się w Jagielle na placu przed kościołem p.w. Św. Jadwigi Królowej, przy uczestnictwie ks. proboszcza Eugeniusza Wielgosza i ks. proboszcza Krzysztofa Filipa, kilkuset wiernych oraz licznej grupy aktorów, odrywających elementy misterium. Zgromadzeni podążali za Chrystusem i jego Krzyżem przez czternaście stacji, ulicami Jagiełły, przez las, aż do Gniewczyny Łańcuckiej. W tym czasie obejrzeli sceny skazania na śmierć Chrystusa, upadki, opłakiwanie przez niewiasty czy obnażenie z szat i ukrzyżowanie.

   Inicjatorami tego plenerowego wydarzenia duchowego była społeczność Jagiełły wraz z sołtysem Grzegorzem Drzystkiem, a w organizację włączyli się licznie mieszkańcy gminy Tryńcza, Trynieckie Centrum Kultury czy Gminna Biblioteka Publiczna. Scenariusz Drogi Krzyżowej opracowała emerytowana nauczycielka Krystyna Dryś.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane