Upamiętnienie ofiar Katynia

Autor: bk 14.04.2017 Nr: 15/2017
Upamiętnienie ofiar Katynia

Jarosławskie obchody upamiętniające Zbrodnię Katyńską oraz Katastrofę Smoleńską odbyły się w piątek, 7 kwietnia w parafii pw. Chrystusa Króla. Zebrani uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej przez bp Adama Szala, złożyli także kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej.

Organizowane co roku uroczystości w parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu mają nie tylko upamiętnić ofiary mordów, jakich dokonały służby NKWD na polskich oficerach wiosną 1940 r. Od 7 lat jest to także wspomnienie 96 osób, które tragicznie zmarły w katastrofie pod Smoleńskiem.

   W trakcie uroczystości zebrani uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem bp Adama Szala, która odbyła się w Kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Później obchody przeniosły się na plac przy Kościele, gdzie znajduje się rozbudowywany Pomnik Pamięci Narodowej. Tutaj nastąpiło podniesienie Flagi Państwowej, a także apel poległych i salwa honorowa wojskowej Kompani Honorowej.

   W uroczystościach, których gospodarzem był ks. prałat Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń i instytucji. Nie zabrakło również uczniów jarosławskich szkół i mieszkańców.

   Na zakończenie uroczystości zebrani złożyli wiązanki kwiatów przy Pomniku Pamięci Narodowej.

Komentarze
Popularne