Spotkanie z dietetykiem

Autor: ek 14.04.2017 Nr: 15/2017
Spotkanie z dietetykiem

We wtorek, 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu odbyło się spotkanie z dietetykiem. Wydarzenie to wpisało się w międzynarodową kampanię dobroczynną „Kilometry dobra”, w której udział biorą mieszkańcy Jarosławia.

Spotkanie prowadziła Anna Polnik, dietetyk z firmy Naturhouse, która przekazała trzecioklasistom wiele cennych wskazówek, na temat tego, jak zdrowo zacząć dzień. Podczas spotkania uczniowie szkoły podstawowej dowiedzieli się jak wiele zależy od wartościowego śniadania i jaki ma ono wpływ na efekty w nauce.

– Celem kampanii jest propagowanie zdrowego stylu życia i ruchu na świeżym powietrzu – mówi Anna Korczewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Oddziału Powiatowego w Jarosławiu.

   Kampania ma charakter charytatywny i odbywa się pod hasłem „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci”. Potrwa do 4 czerwca. Polega na tym, że przez trzy miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi środkami np. poprzez zbiórki, aukcje, koncerty. Dzięki uzyskanym funduszom możliwe będzie zrealizowanie celu, jakim jest zakup sprzętu do prowadzenia profilaktyki chorób cywilizacyjnych wśród dzieci i młodzieży.

Komentarze
Popularne