Dziecięca radość

Autor: md 14.04.2017 Nr: 15/2017
Podobnie jak pierwsza edycja „Niebieskich Motyli”, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Podobnie jak pierwsza edycja „Niebieskich Motyli”, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Za nami Regionalny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle”, który już po raz drugi z rzędu wpisał się w obchody Światowego Tygodnia Świadomości Autyzmu.

W tym roku na konkurs plastyczny pod hasłem „Dziecięca radość” zgłosiło się 28 placówek z Podkarpacia, nadsyłając aż 136 prac wykonanych przez dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera.

   Wszystkie dzieła małych artystów zostały nagrodzone podczas gali rozdania nagród, która odbyła się we wtorek, 4 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu. W imprezie wzięła udział dyrekcja i grono pedagogiczne SOSW, zaproszeni gości oraz dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami.

   W tym dniu opiekunowie dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera mogli skorzystać z informacji oraz wsparcia w ramach punktów konsultacyjnych, które obsługiwali psycholodzy, logopedzi, pedagodzy oraz prawnicy, a także rodzice działający w ramach Grupy Wsparcia.

   Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowano szereg atrakcji m.in.: niebieski tort, zamykanie w bańce mydlanej, pokaz tworzenia gigantycznych baniek mydlanych, zabawy integracyjne, malowanie twarzy i paznokci oraz eksperymenty naukowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, zabawy było co nie miara.

   Organizatorem II Regionalnego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle” był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „TOBIE” w Jarosławiu, Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jarosławiu.

   Patronat honorowy nad imprezą objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Powiatu Jarosławskiego, Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Stowarzyszenie Przeworsk – Powiat Bezpieczny.

 

Komentarze
Popularne