RMF zagrał z Przeworska

Autor: 14.04.2017 Nr: 15/2017
Rynek rozświetliły niebiesko-żółte barwy RMF FM. Na spotkanie ulubionej stacji radiowej przyszło wielu mieszkańców.
Rynek rozświetliły niebiesko-żółte barwy RMF FM. Na spotkanie ulubionej stacji radiowej przyszło wielu mieszkańców.

Do trzech razy sztuka powiadają... Miasto nad Mleczką walczyło już wcześniej dwa razy, aby wóz satelitarny RMF FM zagościł właśnie tutaj. Tym razem słuchacze drogą głosowania, z miażdżącą przewagą wskazali, że chcą, aby przyjechał do Przeworska. I stało się!

„Twoje Miasto w Faktach RMF FM” – 63% głosów zadecydowało, że najpopularniejsza stacja radiowa w Polsce odwiedziła miasto słoni. Daleko w tyle zostało Lesko, Kcynia, Połaniec, Krasnystaw i Tomaszów Mazowiecki. W sobotę, 8 kwietnia, o godz. 8.00 dwa wozy transmisyjne stanęły na przeworskim Rynku obok Ratusza, a relacje poprowadził reporter radiowy Paweł Pawłowski.

   Słuchacze na antenie RMF FM usłyszeli o zespole pałacowo-parkowym Lubomirskich,  żywym skansenie gromadzącym zabytki architektury drewnianej – Pastewniku, kolejce wąskotorowej Pogórzanin, Kopcu Tatarskim i legendzie z nim związanej, przeworskich „zielonych” słoniach, tradycji bębnienia w Wielki Czwartek, teatrze „U Julka” i winie z Przeworskich Winnic. Było o czym opowiadać, bo Przeworsk ma bogatą historię i wspaniałe zabytki.

   Przed namiotem RMF FM, ustawiały się kolejki słuchaczy, by napić się porannej kawy, herbaty, a także przycupnąć na pufach i leżakach. Dzieciakom wiele radości sprawiły żółto-niebieskie balony z logo stacji i wata cukrowa.

 

Komentarze
Najnowsze na Forum