O Słowackim wiedzą wiele

Autor: ek 14.04.2017 Nr: 15/2017
O Słowackim wiedzą wiele

W piątek, 7 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu odbyła się XIV edycja wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego pt. „Juliusz Słowacki i jego epoka”.

Kwiecień jest miesiącem, w którym przypada rocznica śmierci patrona szkoły. W związku z tym, by upamiętnić to wydarzenie w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych już po raz czternasty zorganizowany został konkurs pt. „Juliusz Słowacki i jego epoka”. W zmaganiach wzięło udział 70 uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.

– Zmagania testowe wykazały doskonałe przygotowanie uczestników konkursu i udowodniły po raz kolejny, że możemy się poszczycić niezwykle zdolną i pracowitą młodzieżą. To również dowód na ogromne zaangażowanie wielu nauczycieli, ludzi z charyzmą, którzy wkładają mnóstwo pracy w przygotowanie uczniów do konkursu – mówi Ewa Homa, nauczyciel ZSLiT.

   W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce w konkursie zajął Michał Jarosz, uczeń Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, II miejsce – Klaudia Napora, uczennica Publicznego Gimnazjum z Rokietnicy, III miejsce – Mateusz Bukowy, uczeń  Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Jarosławiu. Wyróżnione zostały: Natalia Mazur i Zuzanna Kret.

   W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Klaudia Godos, uczennica  I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, II – Piotr Żuk, uczeń Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu, III – Mateusz Bąk, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.

Wyróżnienia otrzymali: Dawid Cioch i Jolanta Gol.

   Honorowy patronat nad konkursem objęli: Mieczysław Golba, senator RP oraz Tadeusz Chrzan, starosta Powiatu Jarosławskiego. Finaliści konkursu otrzymali nagrody, które wręczyła Lucyna Paulo, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Komentarze
Popularne