Kolaże Heleny Jacyno

Autor: ek 21.04.2017 Nr: 16/2017
Kolaże Heleny Jacyno

7 kwietnia w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Heleny Jacyno.

Do 24 kwietnia w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu prezentowana będzie wystawa malarstwa absolwentki ASP we Lwowie – Heleny Jacyno.

   Eksponowane prace wykonane są różnymi technikami. Są to zarówno prace malarskie z kawałkami kolażu uzupełnione wstawkami kolorystycznymi, jak również kolaże.

– Każde medium ma swoje możliwości wyrazu, ma swoją ekspresję, dlatego to czego nie mogę zrobić w malarstwie, mogę zrobić w kolażu i dlatego te prace są tak odmienne.

Jest to związane z tym, że człowiek chce wyrazić różne stany i różne emocje i dlatego te media też są różne – mówi H. Jacyno.

   Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, witraż, grafikę, rysunek, wycinankę artystyczną, ceramikę, malarstwo na szkle oraz batik. Na swoim koncie posiada ponad 30 wystaw indywidualnych. Swoje prace prezentuje na licznych wystawach zbiorowych zarówno w Polsce jak i za granicą. W 2011 roku otrzymała Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Przemyśla na zrealizowanie wystawy fotograficzno-malarskiej pt. „Przemyśl”, zaś dwa lata później została odznaczona Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum