Lampy mają już świecić

Autor: bk 21.04.2017 Nr: 16/2017
Latarnie w rejonie ronda zostały naprawione.
Latarnie w rejonie ronda zostały naprawione.

Awaria oświetlenia przy ul. Pruchnickiej (w okolicy ronda z ul. Strzelecką i Chodkiewicza) została usunięta. Miejskie służby twierdzą, że wszystkie latarnie obecnie są sprawne.

Sygnały o niedziałającym oświetleniu ulicznym w rejonie skrzyżowania ulic Pruchnickiej, Strzeleckiej i Chodkiewicza otrzymywaliśmy od kilku tygodni. Nasz Czytelnik podkreślał, że awaria, która wystąpiła ok. miesiąc temu została usunięta, ale tylko chwilowo, a problem nieświecących lamp pojawił się ponownie po zaledwie trzech dniach.

– Problem, jaki wystąpił na ul. Pruchnickiej w związku z awarią oświetlenia, został

już rozwiązany. Z informacji uzyskanych od usługodawcy wynika, że wszystkie latarnie

świecą – wyjaśnia Iga Kmiecik z Urzędu Miasta Jarosławia.

   Okazuje się, że wcześniejsze problemy z kilkunastoma lampami przy ul. Pruchnickiej związane były z uszkodzeniem kabla, który poprowadzony jest pod jezdnią.

   Obecnie, jak zapewniają miejskie służby, z oświetleniem przy rondzie powinno być już wszystko w porządku.

   Przypominamy, że obecnie konserwacją oświetlenia ulicznego na terenie Jarosławia zajmuje się Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne, będące spółką córką jarosławskiego PGKiM-u. Spółki wspólnie uruchomiły numer telefonu alarmowego, za pomocą którego mieszkańcy mogą na bieżąco zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego. Jest to ten sam numer, który służy do kontaktu z Pogotowiem Czystości: 887 780 477.

 

Komentarze
Popularne