Ubrani w kolor

Autor: md 21.04.2017 Nr: 16/2017
Spotkanie uświetnił pokaz mody modeli przygotowanych i wykonanych przez uczennice kierunku technik technologii odzieży i technik przemysłu mody.
Spotkanie uświetnił pokaz mody modeli przygotowanych i wykonanych przez uczennice kierunku technik technologii odzieży i technik przemysłu mody.

W środę, 12 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu odbył się finał Powiatowego Konkursu Projektowania Ubioru „Magia Kolorów”. Była to już dziesiąta edycja zmagań młodych projektantów.

Ideą konkursu, skierowanego do gimnazjalistów z terenu powiatu jarosławskiego, jest rozwijanie wrażliwości plastycznej, rozbudzanie zainteresowań związanych z modą, jej projektowaniem i tworzeniem oraz promowanie młodzieży uzdolnionej, dla której projektowanie to jeden z elementów pokazania siebie.

   W tym roku na konkurs „Magia Kolorów” wpłynęło 115 prac 67 autorów. Po obejrzeniu i ocenie prac plastycznych pod względem ich estetyki wykonania, zgodności z założeniami konkursu, walorów artystycznych oraz formatu, jury przyznało nagrody i statuetki ufundowane przez Tadeusza Chrzana – starostę jarosławskiego oraz Radę Rodziców ZSLiT.

   W tegorocznych zmaganiach zwyciężył projekt Kingi Bawor (Gimnazjum Publiczne w Zespole Szkół w Laszkach). Na II miejscu uplasowała się kreacja wymyślona przez Julię Grucę (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Jarosławiu). III miejsce wywalczyła sobie Aleksandra Barszczak (Gimnazjum Publiczne w Zespole Szkół w Wiązownicy).

   Ze względu na dużą ilość prac plastycznych o wysokich walorach artystycznych, jury przyznało także wyróżnienia honorowe. Odebrały je: Aleksandra Rajzer (Gimnazjum Publiczne w Zespole Szkół w Chotyńcu, Patrycji Szuster (Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Boratynie), Jagoda Kudyba (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Jarosławiu) oraz Klaudia Naleśniak (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Jarosławiu).

   Dyplomy, nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy dla szkół i opiekunów wręczył Łukasz Piś – dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu.

   Na uczestników spotkanie czekał także quiz o modzie, w którym wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat mody, stylizacji i wizażu oraz niespodzianka w postaci szczęśliwego losu.

   Jak co roku, na koniec odbył się pokaz mody modeli przygotowanych i wykonanych przez uczennice kierunku technik technologii odzieży i technik przemysłu mody.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum