Potrącił chłopca i uciekł

Autor: 21.04.2017 Nr: 16/2017
Potrącił chłopca i uciekł
Fot. KPP Przeworsk

Policjanci z przeworskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym ucierpiał 11-letni rowerzysta. Chłopca potrącił kierujący audi, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 kwietnia, około godz. 14 w Jagielle. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym, jadąc w kierunku Chałupek, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, potrącił go, a następnie nie udzielając pomocy, odjechał. Potrącony rowerzysta to 11-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Chłopiec z urazem głowy i licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

   Policjanci ustalili, że rowerzystę potrącił 26-letni mieszkaniec gminy Adamówka. Jak się okazało, mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, lecz nie zdał jeszcze do starostwa prawa jazdy.

   Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny, wykonano dokumentację fotograficzną oraz szkic, które pozwolą na wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. 11 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Prokuratura Rejonowa w Przeworsku na wniosek Policji zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum