Mała dziewczynka o wielkim sercu

Autor: md 21.04.2017 Nr: 16/2017

7-letnia Milenka Pelc, bo o niej mowa, obcięła swoje piękne, długie i gęste włosy, aby podarować je dzieciom, które straciły własne włosy w wyniku intensywnej chemioterapii. Jest to szlachetny gest, na którego nie byłoby stać niejednego dorosłego.

Od kilku lat Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRakowi” prowadzi akcję „Włosem w raka”. Polega ona na zbiórce włosów na peruki dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Do współpracy przyłączyło się całe mnóstwo organizacji, instytucji oraz salonów kosmetyczno-fryzjerskich z terenu całego kraju, w tym także Jarosławia.

   Współpracę w ramach akcji „Włosem w raka” podjęła m.in. Małgorzata Migas, właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Margo”, mieszczącego się przy ul. Kościuszki 12 w Jarosławiu. To właśnie w tym miejscu, we wtorek, 4 kwietnia, włosy w szczytnym celu obcięła 7-letnia Milenka Pelc z Pawłosiowa.

   Dziewczynce o akcji opowiedziała jej mama, która rok temu, zmieniając fryzurę w Salonie Salinie Fryzjerskim „Magro”, zobaczyła afisz promujący kampanię Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRakowi” –„Włosem w raka”. Od tego czasu 7-latka rozmawiała z mamą na trudne tematy i wspólnie oglądały na portalu społecznościowym zdjęcia osób, które przekazały swoje włosy na peruki dla chorych dzieci, które marzą o tym, aby nie odróżniać się wyglądem od zdrowych dzieci. Siedmiolatka przekraczając próg salonu fryzjerskiego była więc świadoma, na jaki cel zostaną przeznaczone jej włosy. Nie było jej żal długich włosów, bowiem czuła, że robi coś dobrego.

   Właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Margo” przyznaje, że najchętniej włosy oddają małe dziewczynki i nastolatki, ale zdarzają się także dorosłe kobiety, które decyzją się na radykalną zmianę fryzury. Ona sama przystąpiła do akcji poruszona losem swoich klientek, zmagających się z tą wyniszczającą chorobą. Dzięki jej zaangażowaniu powstało już kilkanaście peruk, które wywołały uśmiech na twarzach wielu dzieci.

   Do akcji może dołączyć każdy właściciel długich, nierozjaśnianych i niestopniowanych włosów. Minimalna długość włosów, które można przekazać Stowarzyszeniu „Mówimy NIEboRakowi” to 25 cm. Osoba, która zdecyduje się na zmianę wizerunki, nie zapłaci za usługę strzyżenia i modelowania nowej fryzury.

   W związku ze zbliżającym się sezonem komunijnym, zachęcamy do przyłączenia się do akcji dziewczynki, które tuż po I Komunii Świętej będą chciały obciąć zapuszczane przez kilka lat, specjalnie na tę okazję, włosy.

 

Komentarze
Popularne