Robi to, co kocha

Autor: ek 21.04.2017 Nr: 16/2017
Dawid Ziemba
Dawid Ziemba

Śpiewa od dziecka, przez wielu uznawany jest za młodzieżową gwiazdę muzyki pop. Pracuje nad nową płytą, która prawdopodobnie ukaże się już niebawem.

Artur Strączek pochodzi z Nielepkowic. Urodził się 17 stycznia 1994 roku. Obecnie jest studentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Miłością do muzyki zaraził go tata, który akompaniował mu na gitarze. To właśnie z nim nagrał swój pierwszy cover.

– To dzięki niemu muzyka nie jest mu obca i dlatego tak szybko szturmem udało mu się wbić na polski rynek muzyczny – mówi Adrianna Ćwiklińska, management A. Strączka.   Początki kariery nie były łatwe. Jego droga do sławy zaczęła się poprzez zamieszczenie pierwszego coveru w sieci, przed wrzuceniem którego Artur miał liczne wątpliwości. Jednak szybko okazało się, że była to właściwa decyzja, a na lawinę pozytywnych komentarzy nie trzeba było długo czekać. Jego oficjalny kanał w mgnieniu oka zyskał sporą liczbę fanów, dzięki którym wokalista widzi sens tworzenia. To oni napędzają go do działania, będąc jednocześnie dla wokalisty „ogromnym motorem napędowym”. Jego profil na Facebooku zrzesza ponad 40 tys. fanów, zaś prywatny profil obserwuje przeszło 16 tys. osób.

   Artur śpiewa od najmłodszych lat. Jednak jego kariera muzyczna zaczęła nabierać błyskawicznego tempa dopiero w 2014 roku, kiedy nagrał teledysk do melodyjnego utworu „Płomień”. W projekcie realizowanym przez wytwórnię płytową uczestniczyli m.in. Natalia Szroeder, Dawid Kwiatkowski i Szymon Chodyniecki. Jego debiutancki singiel wraz z teledyskiem zamieszczony został w serwisie YouTube, zyskując prawie pół miliona wyświetleń. Po krótkiej przerwie artysta z wielkim rozmachem powrócił na polski rynek prezentując swój nowy teledysk. Piosenka „Ty i ja” nie dość, że stała się zapowiedzią nowego albumu, to także zamknęła pewien etap w życiu artysty.

– Wszystko co do tej pory osiągnąłem zawdzięczam swojej ciężkiej pracy, samozaparciu i ludziom, którymi się otaczam. Nowy etap w życiu zaczynam dlatego, że dojrzałem do muzyki, bo do muzyki trzeba dojrzeć – mówi Artur Strączek.

Teledysk stworzony przez Dawida Ziembę z Rzeszowa, zwycięzcę Viva Photo Awards 2016 zrealizowany został w Straszydle.

– Klip ma charakter historii opowiadającej o przeszłości, jak również o emocjach i problemach towarzyszących miłości. To opowieść o wszystkich jej odcieniach, od tych najbardziej radosnych, intymnych, przez skomplikowane, a nawet toksyczne – dodaje.

   Teksty piosenek pisze sam. Inspirację czerpie z życia, doświadczeń i ludzi, których spotyka. Zaś muzykę tworzy wraz ze swoim zespołem i zaprzyjaźnionymi producentami. W skład zespołu wchodzą: Bartłomiej Walicki (perkusja), Hubert Zawisza (gitara), Wojciech Tymofijewicz (klawisze) i Krzysztof Rychlak (gitara basowa).

   Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ukaże się jego pierwszy album. Na płycie znaleźć się mają kawałki bardziej elektroniczne jak i akustyczne.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane