Wandal pomalował pociąg

Autor: 28.04.2017 Nr: 17/2017
Wandal pomalował pociąg
Fot. SOK

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Przeworsku ujęli mężczyznę, który namalował graffiti na ścianie bocznej pociągu przy hali napraw wagonów w Przeworsku. Właścicielem jednostki jest Spółka Przewozy Regionalne w Rzeszowie.

W sobotę, 15 kwietnia o godzinie 6.25 w wyniku prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej został ujęty mężczyzna, który namalował graffiti na bocznej ścianie jednostki elektrotrakcyjnej, na powierzchni około 12 m² , która stała na torze przy hali napraw wagonów w Przeworsku.

W trakcie prowadzonych czynności przy ujętym mężczyźnie ujawniono aparat fotograficzny, na którym znajdowały się zdjęcia wyżej wymienionego składu jednostki elektrycznej pomalowanej metodą graffiti – wyjaśnia Adam Morawski, inspektor z Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu. – W czasie penetracji terenu odnaleziono dwie puste puszki po farbie należące do mężczyzny. Ujętego mężczyznę przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

   Świadkami pomalowania jednostki elektrycznej byli pracownicy Spółki Przewozów Regionalnych w Rzeszowie. W ostatnim czasie podobne zdarzenie miało miejsce w lutym 2017 r.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum