Zdrowe i zielone

Autor: 28.04.2017 Nr: 17/2017
Uczniowie i ich zdrowe, zielone desery.
Uczniowie i ich zdrowe, zielone desery.
Fot. za

Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu obchodzili dzień Św. Patryka. Z tej okazji każdy miał na sobie coś zielonego, gdyż ubranie w tym kolorze zwalniało ucznia z pytania i niezapowiedzianych kartkówek.

Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs pt. „Zdrowe i zielone”, w którym udział wzięli gimnazjaliści z ZS im. Jana Pawła w Zarzeczu. Każdy uczestnik miał za zadanie napisać przepis na zdrowy, zielony deser i samodzielnie go wykonać. W kategorii gimnazjum zwyciężył przepis Wiktorii Płocicy, kolejne miejsca zajęli Kacper Surmiak i Tomasz Stecura. W kategorii technikum, najlepszy okazał się koktajl Katarzyny Pajdy z kl. III. Uczniowie otrzymali ciekawe nagrody w postaci power banków, słuchawek i pendrive’ów.

   Do obchodów święta włączyła się klasa II technikum żywienia i usług gastronomicznych, piekąc ciasta oraz przygotowując smakowite desery i zdrowe koktajle. Wszystkie przepisy – składniki oraz instrukcje postępowania zostały przetłumaczone przez uczniów na j. angielski.

Obchody Dnia Św. Patryka były również przygotowaniem do wyjazdu do Portugalii w ramach projektu „Praktyki zawodowe szansą na rozwój polskiego rynku pracy”. Do programu zakwalifikowało się 28 uczniów z klasy II i III, którzy w kwietniu będą mieli możliwość odbywania praktyk gastronomicznych w portugalskim miasteczku Apulia.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane