Sportowcy dla Tomka

Autor: 28.04.2017 Nr: 17/2017
Gminna Akademia Piłkarska z Zarzecza, roczniki 2004-2012 zagrali dla Tomka.
Gminna Akademia Piłkarska z Zarzecza, roczniki 2004-2012 zagrali dla Tomka.

W niedzielę, 23 kwietnia, w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyła się impreza sportowo-charytatywna dla Tomka Białogłowskiego z Siennowa, który w grudniu 2015 r. zapadł w śpiączkę na skutek niedotlenienia po zatrzymaniu krążenia.

Wydarzenie zorganizowali koledzy Tomka, sportowcy i sympatycy związani z klubem LKS Wisełka. W programie kilkugodzinnej imprezy znalazło się wiele atrakcji, m.in. mecze piłki ręcznej sportowców SPR JKS Jarosław, dziewcząt, chłopców i seniorów.  W meczu finałowym zagrał Koliber Zarzecze i AZS Uniwersytet Rzeszowski. Odbyły się także mecze piłki nożnej – zaprezentowała się Gminna Akademia Piłkarska, seniorzy Wisełki Siennów i ETO Zarzecze.  

Rozgrywkom sportowym towarzyszyły występy małych i większych artystów. Przed publicznością wystąpiła Grupa taneczna „Saltatio” działająca przy PSONI Kole w Jarosławiu, Gabriel Kwaśniak jako mały Michael Jackson, Grupa Taneczna „Bystrolinki” z Tyniowic, Gminna Strażacka Orkiestra Dęta z Zarzecza pod batutą Krzysztofa Obłozy i mażoretki z Zarzecza. W holu GOSiR natomiast zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, kiermasz wypieków, a także grochówka Jednostki Wojskowej z Żurawicy, w której służył Tomek. Żołnierze zorganizowali także wystawę sprzętu wojskowego.

   Podczas imprezy przeprowadzona została również licytacja przedmiotów. Pod młotek trafiły m.in. koszulki znanych sportowców z autografami, piłki, obrazy, płyty, książki, vouchery czy biżuteria. Łącznie, podczas imprezy udało się zebrać 17 320,71 zł.

Dziękujemy za inicjatywę, ogromne zaangażowanie i przede wszystkim za wielkie serce zarówno organizatorom, jak i tym wszystkim, którzy zechcieli przyjść i pomóc – mówi Marta Białogłowska, siostra Tomka.

   Komu nie udało się dotrzeć do Zarzecza, a chciałby jeszcze pomóc, może przekazać na rehabilitację Tomka dowolną kwotę. Dane po przelewu: Fundacja Światło Pekao S.A. 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 Tytułem: Na leczenie Tomasza Białogłowskiego.

 

Komentarze
Popularne