Sieniawa zlała Jasło, Orzeł przegrał ważny mecz

Autor: ts 28.04.2017 Nr: 17/2017

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA: W kolejnej serii spotkań czwartoligowców wysokie zwycięstwo nad Czarnymi Jasło zanotowali gracze Sokoła Sieniawa. Trzy punkty dopisali też piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska, ale w Pilźnie mieli ciężką przeprawę. Remisem zakończył się pojedynek Piasta Tuczempy w Nisku. Porażki zanotowali natomiast przeworski Orzeł, Wiązownica i Start Pruchnik.

Sokół Sieniawa  - Czarni Jasło 4-1 (2-0)

Bramki: 1:0 Wilusz 9, 2:0 M. Padiasek 45- karny, 3:0 Sivyj 47, 4:0 M. Jędryas 58 – Nabożny 88.

Sokół: Korziewicz – Kardyś, S. Padiasek, Kapuściński, M. Padiasek – Wilusz (70 Lipniarski), Tołpa (46 Flis), Sivyj ż (54 Bursztyka), Stefan, Gnatek (57 Kalin) - M. Jędryas (66 Czyrny).

Czarni: Niemczyński – Dziedzic, Jarmula ż, Nabożny, Dziobek – Borowiec, Urban, Czyżowicz, Kurdziel, Munia ż – Folwarski (80 Gabriel). Sędziował Charchut  (Rzeszów). Widzów 200.

Gospodarze dość łatwo poradzili sobie z jasielską drużyną. Już w 9 minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Wilusz, a tuż przed przerwą z rzutu karnego bramkarza Czarnych pokonał Mateusz Padiasek. Nim druga połowa rozpoczęła się na dobre przyjezdni musieli trzeci raz wyciągać futbolówkę z siatki. Tym razem skuteczny był Siegiej Sivyj. W 58 minucie czwartego gola dla Sokoła zdobył Mateusz Jędryas. Zespół z Sieniawy miał jeszcze kilka okazji, jednak więcej już nie trafił. Honorową bramkę zdobyli natomiast goście.

Orzeł Przeworsk - Głogovia Głogów Małopolski 1-2 (1-1)

Bramki: 0:1 Dec 9, 1:1 Broda 13, 1:2 Kmuk 52.

Orzeł: Kurosz – Broda, Kyć, Jarosz, Misiąg (69 Tworzydło) – Pigan, Mikulec żż cz [77], Kudła, Boratyn ż, Buczkowski (59 Struś ż ) – Świst.

Głogovia: Albrycht – Kłak, Ochalik ż, Wiącek ż, Chmiel – Worosz ż, Kmuk ż, Krępa, Kawa (80 Kadłubkiewicz) – Dudek, Dec (73 Cedello).

Sędziował Konefał (Mielec). Widzów 300.

Orzeł przegrał kolejny mecz na własne życzenie. Miał sporą przewagę, ale w polu karnym „tracił głowę”. – Winy poszukamy u siebie. Zadecydował jeden stały fragment gry, kiedy to straciliśmy gola po strzale głową. Trudno będziemy walczyć dalej.  Liczymy się z tym, że przegraliśmy bardzo ważny mecz – mówił Daniel Zielenkiewicz, trener Orła. Głogovia wyszła na prowadzenie po kontrze Mateusza Deca. Za moment wyrównał jednak uderzeniem z dystansu Patryk Broda. W drugiej połowie goście znowu objęli prowadzenie. Tym razem po główce Pawła Kmuka. Przeworski zespół szukał wyrównania, ale celowniki miał wyraźnie rozstrojone.