Pożarnictwo bez tajemnic

Autor: 05.05.2017 Nr: 18/2017
W turnieju udział wzięło łącznie 45 uczniów.
W turnieju udział wzięło łącznie 45 uczniów.

26 kwietnia w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W eliminacjach udział wzięli uczniowie reprezentujący gminy Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Kańczuga, Przeworsk, Sieniawa, Tryńcza oraz Zarzecze, w trzech grupach wiekowych. Wiedzę uczestników turnieju oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku oraz członków Zarządu Powiatowego ZOSP RP.

   Zwyciężyli jak zwykle najlepsi. W kat. szkół podstawowych I m-ce zajął Jakub Stęchły z ZS Ujezna, II m-ce Adrian Stanowski z ZS Zarzecze, a III m-ce Karolina Kwaśniewska z SP Adamówka. W kat. gimnazjów, I m-ce zajęła Katarzyna Wojciechowska z ZS Zarzecze, II m-ce Julia Olbrycht oraz III m-ce Wojciech Kuźniar – oboje z ZS w Gaci. W kat. szkół ponadgimnazjalnych, I m-ce zajęła Maria Dudek z LO z Łańcuta, II m-ce Patrycja Bieniasz z ZSOiZ Przeworsk, a III m-ce Jakub Drozd z LO z Łańcuta. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

   Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować swoje szkoły i gminy w eliminacjach wojewódzkich konkursu, które odbędą się 19 maja br. w Krośnie.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane