Dobrej zabawy, co nie miara

Autor: ek 05.05.2017 Nr: 18/2017
Na scenie zaprezentowało się około 160 uczestników.
Na scenie zaprezentowało się około 160 uczestników.

26 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbył się II Regionalny Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „RePeTONI 2017”. Na scenie zaprezentowało się ponad 160 osób, zaś około 140 wystawiło swoje prace.

Organizatorem przeglądu był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Przegląd podobnie jak w roku ubiegłym adresowany był do dzieci i młodzieży z orzeczeniem o niepełnosprawności będących uczniami przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz klas zintegrowanych i zespołów terapeutycznych. Tematem tegorocznej edycji były marzenia w życiu człowieka.

   Przegląd składał się z dwóch konkursów: plastycznego oraz scenicznego. Do konkursu plastycznego nadesłano 143 prace z 15 placówek województwa podkarpackiego.

Konkurs plastyczny pt. „Moje Marzenie” przebiegał w czterech kategoriach. W kategorii Przedszkola nagrody otrzymały Daria Ziobrowska, Ania Orzechowska, Jaś  Brzeziński. W kategorii Szkoły Podstawowe nagrodzeni zostali: Daniel Pomykała, Hubert Binkowicz, Dawid Kurgan. W kategorii Gimnazjum najlepsi byli: Krzysztof Mieszkowski, Natalia Reizer, Krystian Kolbusz. Zaś wśród Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych zwyciężyli: Kornela Gerlach, Kamila Guziec, Agata Dzimira.

   Uwagę publiczności przykuwały występy sceniczne, w których wzięło udział ponad 160 osób. Komisja konkursowa po przesłuchaniu 8 grup wyłoniła zwycięskie placówki.

   Przez cały czas trwania przeglądu w holu Miejskiego Ośrodka Kultury prowadzone były zabawy integracyjne prowadzone przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

   Honorowy patronat nad przeglądem objęła aktorka teatralna i filmowa Anna Dymna, założycielka i prezes fundacji „Mimo wszystko”.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum