Pokazali, że rozwijają talent

Autor: md 05.05.2017 Nr: 18/2017
Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował m.in. Kamil Sabat z Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim.
Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował m.in. Kamil Sabat z Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim.

W niedzielę, 23 kwietnia w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się siódmy z kolei Przegląd Szkół Muzycznych, pod patronatem Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej. Swój talent zaprezentowało stu uczniów publicznych i niepublicznych szkół muzycznych I i II stopnia.

Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy Przeglądu Szkół Muzycznych zjechali do naszego miasta z całego Podkarpacia i Małopolski – Domosławic, Dydni, Kańczugi, Jasła, Jeżowego, Leżajska, Lubaczowa, Pruchnika, Przemyśla, Przeworska, Ropczyc, Rożnowa, Rymanowa, Rzeszowa, Sanoka, Sokołowa Małopolskiego, Stalowej Woli oraz Żołyni.

   Młodych muzyków oceniało jury w składzie: Stanisław Jaworski – przewodniczący, Bernadeta Bogacz, Danuta Wołoszyn oraz Agnieszka Winiarska. Przesłuchania prowadziła Anna Wójcikiewicz – prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej.

   Ze względu na charakter przedsięwzięcia, komisja konkursowa nie przyznawała miejsc, tylko wyróżnienia I, II i III stopnia.

   Wyróżnienia I stopnia wśród mieszkańców powiatu jarosławskiego i przeworskiego wywalczyli sobie: Seweryn Maj (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Paweł Furman (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Mikołaj Wańkowicz (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku) oraz duet: Joanna Jamrozik i Mikołaj Wańkowicz (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku).

   Wyróżnienia II stopnia zdobyli: Daria Żygadło (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Przeworsku), Gracjan Piróg (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Zuzanna Wyrwot (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Oliwia Pikuła (Szkoła Muzyczna I st. w Kańczudze), Jakub Świrk (Szkoła Muzyczna I st. w Kańczudze), Kacper Świtalski (Szkoła Muzyczna I st. w Kańczudze), Roksana Jarosz (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Antoni Mazur (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Martyna Blacharska (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Przeworsku), Dominik Kowalski (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Nikola Jedlińska (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Martyna Piróg (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku) oraz Agata Nowak (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku).

   Wyróżnienia III stopnia otrzymali: Jakub Anioł (Szkoła Muzyczna I st. w Kańczudze), Fabian Kądziołka (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Judyta Prochownik (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Piotr Tuleja (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Jakub Kiwacki (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Natalia Kaszuba (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Daniel Jarosz (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku), Szymon Sęk (Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku) oraz Jakub Chudzik (Niepubliczna Szkoła Muzyczna II st. w Przeworsku).

   Organizatorem VII Przeglądu Szkół Muzycznych była Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum