Kacper Dąbrowski i jego muzyka

Autor: md 05.05.2017 Nr: 18/2017
20-letni Kacper Dąbrowski każdą wolną chwilę spędza w rodzinnym Jarosławiu.
20-letni Kacper Dąbrowski każdą wolną chwilę spędza w rodzinnym Jarosławiu.

Ludzie z pasją: Zarażony zamiłowaniem do muzyki przez nauczyciela Tomasza Dębickiego, dekadę temu, 10-letni wówczas Kacper Dąbrowski rozpoczął przygodę ze śpiewem. Jego talent i ciężka, aczkolwiek przyjemna praca, zaowocowała wydaniem singla „Pozory”, w którym to młody człowiek opowiada o zaobserwowanym przez siebie problemie społecznym, jakim jest skrywanie swoich prawdziwych uczuć pod maską uśmiechu.

Piosenkę „Pozory” napisałem w pierwszej osobie po to, aby każdy słuchacz mógł utożsamić się z jej przekazem. Utwór opowiada o tym, że jest wokół nas bardzo dużo ludzi, którzy są na pozór szczęśliwi, zaś w rzeczywistości ogarnia ich smutek. Po prostu chowają swoje uczucia pod maską uśmiechu, bo tak łatwiej – opowiada 20-letni jarosławianin Kacper Dąbrowski. Piosenka utrzymana jest w melancholijnym klimacie, bowiem taki najbardziej odpowiada młodemu muzykowi.

   A jak zaczęła się pasja muzyczna Kacpra? Jak sam wspomina, muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Śpiewać zaczął zachęcony przez nauczyciela muzyki Tomasza Dębickiego oraz rodziców. Miał 10 lat, kiedy debiutował. Od tamtej pory nieustannie szlifuje swoje umiejętności. Ma za sobą naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu i prywatnej szkole muzycznej RD Music w Jarosławiu, a także lekcje śpiewu, gry aktorskiej i tańca w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

   Mimo, iż obecnie jest studentem Bezpieczeństwa Międzynarodowego na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji.

Muzyka jest jedyną rzeczą, jaka mnie uszczęśliwia, dlatego cały czas szukam różnych inspiracji, często skrajnych, które pomagają mi tworzyć teksty i melodie. Mam na swoim koncie kilka gotowych piosenek, które w zasadzie, tylko czekają na nagranie. Chciałbym wydać pierwszą płytę – mówi Kacper, który obecnie kształci się pod okiem Bartka Cabonia – jurora programu telewizyjnego Hit Hit Hurra!

   Jego największym marzeniem są występy dla szerokiej publiczności.

Chciałbym złapać kontakt ze słuchaczami i sprawić, aby każde słowo mojego tekstu oddziaływało na emocje, bo to moim zdaniem w muzyce najważniejsze – akcentuje 20-latek, który nie ukrywa, że bardzo chciałby wystąpić z pierwszym swoim koncertem w Jarosławiu, gdyż – jak wielokrotnie podkreślał w trakcie rozmowy – jest zżyty ze swoim rodzinnym miastem, które jest dla niego odskocznią od warszawskiego pędu, w którym przyszło mu teraz żyć. Kiedy ma tylko wolną chwilę wraca do Jarosławia, aby spędzić czas ze swoją rodziną i znajomymi.

   Wspominając o rodzinie podkreśla, że zarówno mama, jak i tato mieli bardzo duży wpływ na jego edukację muzyczną. Oboje zachęcali go, aby rozwijał się w tym, a nie innym kierunku i ułatwiali mu naukę. Ze wszystkich sił wspiera go także starszy brat, młodsza siostra oraz babcia.

   W planach na najbliższą przyszłość ma spróbowanie swoich sił w którymś z programów oraz nagranie płyty. Aby wydać album, potrzebuje jednak sponsora, dlatego też apeluje do czytelników Gazety Jarosławskiej z prośbą o wsparcie finansowe. Skontaktować się z nim można za pośrednictwem poczty elektronicznej – kacperdabrowski9713@gmail.com.

   Zachęcamy do posłuchania piosenki Kacpra Dąbrowskiego „Pozory”, dostępnej na naszym profilu facebookowym.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum