Kolejny odcinek DW 835 do poprawki

Autor: 05.05.2017 Nr: 18/2017
W tym roku zostanie wykonany także remont odcinka DW 835 od wiaduktu kolejowego w Przeworsku w kierunku północnej granicy miasta.
W tym roku zostanie wykonany także remont odcinka DW 835 od wiaduktu kolejowego w Przeworsku w kierunku północnej granicy miasta.

21 kwietnia Burmistrz Miasta Przeworska podpisał umowę na remont kolejnego odcinka ul. Gorliczyńskiej w Przeworsku.

W ubiegłym numerze GJ pisaliśmy, że od 24 kwietnia br. kierowcy podróżujący drogą wojewódzką 835 muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu na tej drodze, co ma związek z jej przebudową na odcinku z Sieniawy do Gorliczyny.

Jak się okazuje, kolejny odcinek drogi 835, tym razem w samym mieście Przeworsku, również doczeka się remontu. Mowa o ul. Gorliczyńskiej, która po zakończeniu budowy autostrady A4 oraz w wyniku zwiększonego ruchu samochodów osobowych, a przede wszystkim ciężarowych, koniecznie wymaga naprawy. W związku z tym, Burmistrz wystąpił do Marszałka Województwa Podkarpackiego jako właściciela drogi o jej remont, deklarując równocześnie partycypację w kosztach tych prac.

Wstępnie ustalono, że remont drogi wojewódzkiej odbywać się będzie etapowo. W 2016 r. wymieniono nakładkę asfaltową na drodze od odcinka na wysokości Urzędu Skarbowego do wiaduktu kolejowego. W 2017 r. po podpisaniu umowy pomiędzy Marszałkiem Województwa a Burmistrzem Przeworska, nastąpi remont kolejnego odcinka od wiaduktu w kierunku północnej granicy miasta – informuje Agnieszka Zakrzewska, sekretarz Miasta Przeworska.

   Długość remontowanego odcinka to 1 km, a szacowany koszt zadania to 380 tys. zł, z czego 114 tys. zł pochodzić będzie z budżetu miasta Przeworska. Zadanie zostanie sfinalizowane w tym roku.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum